Vily v Řecku se stávají oblíbeným cílem rodinné dovolené

Datum publikace: 11.11.2014

Kategorie: Novinky na trhu | Bydlení | Rodiče a děti | Maminky a tatínkové | Tip na výlet

Řecko již dlouhodobě patří mezi vyhledávané destinace pro rodinnou dovolenou. Příjemné středomořské klima, příznivá cenová hladina, přívětiví lidé, vynikající kuchyně a bezpečné prostředí představují hlavní důvody, proč tuto zemi každý rok navštíví tisíce rodin s malými dětmi, které dávají čím dál více přednost soukromým vilám před umělými hotelovými komplexy.

Výhody ubytování v soukromí
Zázemí soukromé vily má ve srovnání s hotelovým pokojem především tu výhodu, že rodině poskytuje podstatně větší obytný prostor, a zároveň dává jejím členům několikanásobně více soukromí. Rodina nemusí být namačkaná v jedné místnosti, čímž se vyhne riziku ponorkové nemoci a kromě toho zde odpadají konflikty s hotelovými hosty, kteří často nejsou vůči malým dětem příliš tolerantní. Navíc zázemí vily není na rozdíl od obrovského komplexu pro děti stresující. Vedle klidu a soukromí je další výhodou možnost užít si skutečně autentické Řecko a poznat mnohem více, než se skrývá v uzavřeném komplexu, který se příliš neodlišuje od komplexů v jiných zemích, například ve Španělsku nebo v sousedním Turecku.

Užijte si skutečně autentické Řecko

Komfortní bydlení ve vile
Protože nejpohodlnější způsob, jak cestovat do Řecka, zejména na jeho ostrovy, představuje letecká doprava, nabízí cestovní kancelář Viamare letecké zájezdy do privátních vil. Další možnost samozřejmě představuje vlastní doprava v kombinaci s trajektem.
V obou případech si rodiny mohou vybrat z několika cenových kategorií s možností ubytování pro dvě až dvanáct osob. Ve vilách se obvykle nachází jedna až šest ložnic, obývací pokoj s kuchyní či kuchyňským koutem a jedna nebo více koupelen se sociálním zařízením, obvykle má svou koupelnu každá ložnice. Součástí vybavení je klimatizace. Většina vil má rovněž k dispozici soukromou zahradu a bazén, který může sdílet s ostatními vilami, dále balkóny a terasy s krásným výhledem na moře, hory či do zeleně.

Terasa s krásným výhledem na moře

Praktické tipy
A na závěr ještě pár praktických tipů na cesty. Protože se většina soukromých vil nachází mimo turistická letoviska a často i ve větší vzdálenosti od pláže, je dobré využít možnosti pronájmu auta na celou dobu pobytu nebo zakoupení taxi transferu, který mají některé vily zahrnutý v ceně. Pronajaté auto si můžete nechat přistavit na letišti, kde ho před odletem domů můžete i odevzdat. Co se potravin týče, cenová hladina v České republice je s cenovou hladinou v Řecku srovnatelná, takže běžný nákup, ani návštěva restaurace zde není ve srovnání s našimi poměry drahou záležitostí. Vzhledem k rostoucímu zájmu o vily se doporučuje objednávat pobyty s velkým časovým předstihem, zejména pokud plánujete dovolenou v plné sezóně. Nehledě na to, že včasná rezervace často přináší také výhodu nižší ceny.

Většina vil má k dispozici své soukromé bazény

Obývací pokoj s krbem

Výhled z okna do krásné přírody

Rodinná dovolená v Řecku s cestovní kanceláří Viamare

Tagy: cestovní kancelář Viamare | rodinná dovolená v Řecku | vily v Řecku | zájezdy do privátních vil v Řecku

Čtěte na Rodičům

Komentáře