Spejbl a Hurvínek pocházejí z Plzně

Vyrazte s dětmi na výlet do Plzně

Datum publikace: 22.05.2015

Kategorie: Hry a volný čas | Rodiče a děti | Tip na výlet

Plzeň je ideálním místem pro výlety a obzvlášť s dětmi. Je plná míst, která stojí za návštěvu a dokáží zpestřit obyčejný víkend nebo dolovenou. V Techmanii si na své přijdou malí vědci a vědkyně naopak milovníci zvířat by neměli vynechat plzeňskou zoologickou zahradu. Kam všude vyrazit při návštěvě západočeské metropole, se dočtete v následujícím článku.

Zvířata živá i vyhynulá
Plzeňská zoologická zahrada se nachází nedaleko centra a lepší poloha ji nemohla být vybrána. Je položena na členitém povrchu, který je tvořen skalním povrchem i nivou řeky Mže, vzniká tak jedinečný prostor, kde mohou mít zvířata volný výběh bez opatření mříží.

Tip na výlet - Zoologická zahrada Plzeň

Žije zde přes 1 300 zvířat a mezi nejatraktivnější patří žirafy Rothchildovy nebo páreček indických nosorožců. Velkým lákadlem je vesnický statek Lüftnerka, kde jsou domácí a hospodářská zvířata. Statek slouží jako environmentální centrum.

Tip na výlet - Zoologická zahrada v Plzni chová páreček indických nosorežců

Mimo živých zvířat se mohou děti těšit na ukázku zvířat vyhynulých. DinoPark je plný ozvučených a pohyblivých modelů prehistorických dinosaurů. Nejen modely ještěrů, ale také 3D filmy a paleontologické hřiště, mohou dětem zajistit spoustu zážitků.

Za vědou i zábavou
Pro malé nadšence vědy, ale i pro dospělé je Techmania Science Centre přímo stvořená. Moderní interaktivní centrum má lidem a dětem přiblížit užitečnost, ale také zábavu vědních oborů. Na ploše 3 000m2 se nacházejí stále i putovní expozice, experimenty a zábavná představení.

Co jistě stojí za vyzkoušení je sekce nazvaná Filmohraní. Autorská expozice seznámí návštěvníky s filmem z té druhé strany. Mohou si tak vyzkoušet, jaké to je natočit si vlastní film, co vše to obnáší, jaké kroky jsou potřeba. Výsledkem Filmohraní je vytvoření vlastního sci-fiction traileru.

Spejbl a Hurvínek
Při návštěvě města Plzně je skoro povinností navštívit Muzeum loutek. Loutkařství je s městem úzce spojeno a byla by velká škoda se neseznámit se světoznámými loutkovými postavičkami Spejblem a Hurvínkem, které z Plzně pocházejí. K vidění jsou i další loutky a loutková divadla od poloviny 19. století. Co jistě nadchne malé i velké, je možnost si vyzkoušet být loutkohercem.

Až do oblak
Air Park Zruč u Plzně rozzáří očička nejednomu klukovi a tatínkovi. Jedná se o soukromou sbírku rodiny Tarantíků, která se svým rozsahem a kvalitou řadí mezi špičková muzea techniky v České republice. K vidění je na 50 letadel, 16 obrněných vozidel a dokonce 2 tanky z 2. světové války. Pro zájemce je možné si dokonce vyzkoušet, jaké je to být pilotem a usednout do kokpitu.

Výlet i s dobrým obědem
Plzeň je město, které s nadšením vítá turisty i s jejich dětmi, není tak problém najít restaurace a kavárny, které mají dětské koutky. Mimo prostoru se dají objednat dětská menu a mít k dispozici dětskou židličku. Mezi takové restaurace patří Restaurace Na Spilce, Café Restaurant Kačaba nebo Kavárna Beruška.

Výlety i s noclehem
Vytvořit si bohatý program není v Plzni žádný problém. Pestrá nabídka zajímavých památek, akcí a atrakcí většinou nejde za jeden den stihnout a návštěva Plzně se protáhne i na několik dní. I na to je město připravené a je na výběr z velkého počtu hotelů. Stačí si vybrat jen prostředí, zda bydlet v centru města nebo na okraji obklopen parky a lesy. Vždy se bude jednat o krásný hotel. Plzeň totiž ví, jak si své návštěvníky hýčkat.

Tagy: hotel Plzeň | tip na výlet

Čtěte na Rodičům

Komentáře