Moc hraček škodí

Datum publikace: 29.09.2011

Kategorie: Výchova

Jistě znáte staré dobré pořekadlo, že všeho moc škodí. Hračky pro děti nepředstavují žádnou výjimku.      

Pozor na roztěkanost
Podle psychologů nemají mít děti příliš mnoho hraček, a to nejen protože si jich neváží. Přemíra hraček má totiž za následek, že se děti na hru hůře soustředí a mohou být roztěkané. Nehledě na to, že dá velkou práci hromady hraček uklidit. Většinu hraček nedostává dítě od rodičů, ale od prarodičů, tetiček a spol. Těžko jim můžete říkat, aby Vašemu dítěti nedávali tolik hraček.

Ne všechny hračky najednou
Prozíravé maminky však používají jedno chytré opatření, a to, že nenechávají dětem v pokojíčku všechny hračky najednou, ale používají krabicový systém. Hračky, které už dítě omrzely, do krabice jednoduše naskládají, krabici schovají a za měsíc ji vymění za jinou krabici hraček.

Radost a fantazie v ohrožení
Další problém pokojíčku, který se podobá skladišti hraček, spočívá v tom, že dítěti dělají hračky čím dál menší radost. Šest nebo sedm panenek, to už není takový rozdíl. Zatímco rozumné množství hraček podněcuje dětskou fantazii, přemíra hraček ji může ubíjet.

Hračky nejsou samozřejmost
Aby si děti hraček vážily, neměly by hračky dostávat automaticky. Měly by vědět, že na hračky musí rodiče vydělávat peníze.                  

Přečtěte si také

Foto: Pixmac.cz

Tagy: moc hraček škodí

Komentáře