Narozeninová oslava Vašeho dítěte

Datum publikace: 21.11.2011

Kategorie: Výchova

Narozeninová oslava je především pro malé děti velký zážitek. Pokud má vše proběhnout v pohodě, vyplatí se připravit nejen oslavu a dárky, ale také oslavence a jeho sourozence.   

Hosté a občerstvení  
Pro děti předškolního věku představuje narozeninová oslava silný emoční zážitek. Ne vždy se podaří zvládnout oslavu bez slziček. Aby nebyl oslavenec, ani Vy ve stresu, pozvěte rozumný počet hostů. Narozeninovou oslavu by neměla maminka oslavence strávit v kuchyni, ale měla by se věnovat oslavenci. Jinak by mohlo mít dítě pocit, že oslavu neděláte pro něho, ale pro hosty. Z téhož důvodu dejte dítěti najevo, že celý den patří jemu, a že jste uspořádali oslavu na jeho počest. Dovolte dítěti, aby se na přípravě také podílelo, například na prostírání stolu a na přípravě jednohubek.   

Dárky pro oslavence
Nezahrnujte oslavence spoustou darů. Největší radost uděláte dítěti, když dostane hodnotný dárek, který si už dlouho přeje. Nejhorším zklamáním pro oslavence je, když na jeho oslavu nedorazí někdo z jeho blízkých. I když nežijete s otcem svého dítěte, dítě bude rádo, když jeho tatínek přijde.   

Sourozenci oslavence
Pokud má oslavenec mladšího sourozence (ve věku od 1 do 5 let), měl by také sourozenec dostat malý dárek, aby mu to nebylo líto. Především do 2,5 let mají problém pochopit, že sourozenec dostává od každého něco, kdežto on nic. Například dvouletému chlapečkovi postačí, když mu do dárkové taštičky zabalíte autíčko. Pěkná autíčka není problém koupit už za 40 korun a věřte, že se tato malá investice vyplatí.             

 Přečtěte si také

Foto: Pixmac.cz

Tagy: narozeninová oslava

Komentáře