Výchova

Děti a reklama

Děti do 10 let věku představují skupinu spotřebitelů, která je reklamou nejvíce ovlivnitelná. Především televizní reklamy vzbuzují u dětí nekonečná přání. Jejich nenaplnění pak může malé diváky frustrovat.     

pokračovat na článek

Dopis Ježíškovi je lepší psát s dětmi

Vánoce jsou už za dveřmi, a proto je nejvyšší čas, napsat dopis Ježíškovi. Pomozte ho dětem napsat.   

pokračovat na článek

Narozeninová oslava Vašeho dítěte

Narozeninová oslava je především pro malé děti velký zážitek. Pokud má vše proběhnout v pohodě, vyplatí se připravit nejen oslavu a dárky, ale také oslavence a jeho sourozence.   

pokračovat na článek

Když dítě ubližuje ostatním dětem

Jak řešit situaci, kdy naše dítě záměrně ubližuje ostatním dětem? Pokud hledáte odpověď na tuto otázku, přečtěte si naše tipy.  

pokračovat na článek

Když chce dítě dělat vše samo

Máte doma svéhlavé dítě, které si stále prosazuje svou? Přinášíme Vám několik tipů, jak si s ním poradit.   

pokračovat na článek

Konference Aktivní rodičovství

Milí rodičové, chcete příjemným způsobem načerpat nové poznatky o výchově dětí, a trochu se přitom odreagovat? Anebo potřebujete poradit? Zúčastněte se letošní konference Aktivní rodičovství, která proběhne 15. 10. 2011 na Fakultě sociální studií v Brně.  

pokračovat na článek

Naučte své dítě usínat samostatně

Přáli byste si mít večer chvilku pro sebe, ale Vaše čilé batole nebo předškolák Vám to nedovolí, dříve než se začne chtít spát Vám samotným? Přišel čas naučit dítě samostatnému usínání.  

pokračovat na článek

Aspergerův syndrom a jak ho zvládat

Aspergerův syndrom je porucha autistického spektra, kterou pojmenoval rakouský psychiatr Hans Asperger. Výchova dítěte s tímto syndromem je velmi náročná, neboť má narušenou oblast sociální interakce a komunikace.    

pokračovat na článek

Moc hraček škodí

Jistě znáte staré dobré pořekadlo, že všeho moc škodí. Hračky pro děti nepředstavují žádnou výjimku.      

pokračovat na článek

Feedo.cz spustilo online dětskou poradnu

Jak se říká, každá rada nad zlato. A pokud radí odborník, rada může být k nezaplacení, obzvlášť pokud nic nestojí.  

pokračovat na článek

Rituály před spaním děti uklidňují

Děti mají rády rituály. Jejich dodržování jim dodává pocit jistoty a uklidňuje je, což je důležité zejména před spaním. Čím je dítě večer klidnější, tím lépe usne.   

pokračovat na článek

Vzteklé dítě a jak si s ním poradit

Vztek je přirozená lidská emoce. Děti ještě neumí své emoce ovládat, a proto mohou být jejich výbuchy vzteku nekontrolovatelné. Rodiče vzteklého dítěte se za tyto projevy na veřejnosti obvykle stydí a nevědí, jak si s malým vzteklounem poradit. 

pokračovat na článek

Hlídací babičky a jejich úskalí

Maminky, které nemají po ruce hlídací babičku, obvykle závidí těm, které ji mají. Jenže hlídací babičky mají také svá úskalí. 

pokračovat na článek

Dvojčata a výchova

Výchova dvojčat má svá specifika. Na následujících řádcích najdete zásady, jak vychovávat dvojčata.

pokračovat na článek

Citové vydírání dítětem zastavte v zárodku

Své děti milujeme a udělali bychom pro ně téměř všechno na světě. Ony to vědí. Některé z nich toho dokážou využít lépe, než si dokážeme představit.  

pokračovat na článek

Jak být dobrým rodičem

Dokonalým rodičem není nikdo na světě. Výchova je běh na dlouhou trať a neexistuje člověk, který by se alespoň občas nedopustil nějakého výchovného prohřešku.

pokračovat na článek

Jak na angličtinu? – Zkuste Mortimer English Club

Učit se angličtinu, či jiný cizí jazyk nemusí být uzívaná nuda. V Mortimer English Club výuka probíhá tak, že školené lektorky společně s dětmi imitují učení se mateřskému jazyku.  

pokračovat na článek

Výchova starších dětí a její zásady

Odrůstají Vaše děti svým střevíčkům, ale stále ještě potřebují Vaši pomoc, i když si to nemyslí? Pokud chcete mít doma příjemné klima i se staršími dětmi, je třeba dodržovat několik zásad. Tady jsou. 

pokračovat na článek

First BIKE – jednička mezi odrážedly

Všimli jste si někdy malých dětí, jak „bojují“ na šlapacích kolech s přídavnými kolečky? My, rodičové, jim je sveřepě montujeme, protože jsme přece také tak začínali… Postranní kolečka jsou už ale dávno překonaná. Nejenže dítě ničemu novému nenaučí, ale hlavně jsou více nebezpečná, než jistící. Je čas zahodit berličky a zkusit to jinak!  

pokračovat na článek

Jak vychovávat poslušné děti

Záleží Vám na tom, aby Vaše děti nerostly jako dříví v lese, ale přitom se jejich dětství nepodobalo pobytu ve vojenském táboře? Držte se následujících zásad: důslednost, přiměřené trestání a jednotný postup.      

pokračovat na článek