Vývoj dítěte

Má Vaše dítě problémy ve škole? Možná za to může některá z poruch!

Nejde to Vašemu dítěti ve škole tak dobře, jak byste si přáli? Stěžují si paní učitelky na jeho chování? Je možné, že Vašeho malého školáka trápí některá z poruch pozornosti nebo porucha učení. Které poruchy patří mezi nejčastější a jak je řešit?

pokračovat na článek

Proč děti odkládají plenky stále později

„Mohou za to jednorázové plenky, když vy jste byli malí, plenky už v roce a půl nikdo neměl...“ často říkají maminky dnešních maminek. Částečně mají pravdu, ale jednorázové plenky nejsou jediným důvodem proč se odkládání plenek posouvá směrem k vyššímu věku dítěte....

pokračovat na článek

Malý agresor může být také obětí

Přestalo se Vaše dítě těšit do školky, protože mu tam jiné ubližuje? Anebo si Vás naopak často zve paní učitelka na kobereček, protože je to právě Vaše dítě, kdo bije, kouše a tahá za vlasy ostatní děti? Obě situace je třeba řešit. Poradíme Vám, jak.

pokračovat na článek

Únava, i ta jarní, bývá mnohdy způsobena nedostatkem železa

Stačí doplnit tu správnou formu železa a energie se rychle vrátí! Cítíte se po zimě neustále ospalé, jste pobledlé, máte kruhy pod očima, nemůžete se zbavit delší dobu nachlazení nebo máte prostě pocit „jarní únavy“ a oslabené imunity? Tyto příznaky jsou typické pro nedostatek železa, nemusí tak jít o tzv. jarní únavu, která díky sluníčku odezní, ale například o počínající chudokrevnost, která se výrazně projeví po zimě, kdy se většina z nás snaží hubnout a detoxikovat se a v rámci nevyvážené redukční diety tak více zařazujeme zeleninové saláty, jogurty a další potraviny, které železa obsahují relativně málo nebo vůbec. Potraviny, které jsou na obsah železa přirozeně bohaté (zejména játra a tzv. červená masa) se příliš často konzumovat nedoporučují.

pokračovat na článek

5 věcí, které můžeme dělat teď, aby z našich dětí vyrostli zítra dobří lidé?

Lhaní, krádež, násilí, respekt, pomoc, odpovědnost. To vše jsou strany téže mince, které říkáme morální hodnoty. A jejich samozřejmě daleko víc. Pro každého jsou trošku jiné a pro každého mají jinou váhu. Představte si třeba sebe v Japonsku. Věděli jste, že smrkat na veřejnosti je vrcholně neslušné? Ne? Tak to by se na vás hned dívaly oči – možná pobouřené a znechucené. Ale vždyť vás na to přece nikdo neupozornil?

pokračovat na článek

Noční pomočování je třeba řešit

Trápí Vašeho předškoláka noční pomočování? Řešte tento problém co nejcitlivěji a co nejdříve. Pokud k pomočování během spánku dochází i po 5. roce věku dítěte, je třeba vyhledat odbornou pomoc

pokračovat na článek

Domácí mazlíček - jakého dětem dovolit?

Děti zvířátka milují. Každé z nich se proto minimálně jednou obrátí na své rodiče se žádostí o pořízení domácího mazlíčka. Máte jim vyhovět? Od kolika let se dokáže dítě samostatně postarat o zvíře? A jaké vybrat? To jsou nejčastější otázky, které nás napadnou.

pokračovat na článek

Dětská psycholožka odpovídá na otázky o autismu 3.díl

Opět jsme pro Vás připravili rozhovor s odborníkem. Tentokrát jsme se věnovali tématu dětského autismu a poruchám autistického spektra. Na naše dotazy odpovídala dětská psycholožka PhDr. Eliška Kulhánková za Speciálně pedagogického centra. Problematika autismu u dětí je velmi komplikovaná a široká, proto je náš rozhovor obsáhlý. Pro větší přehlednost jsme jej rozdělili do několika částí. Věříme, že Vám přinese mnoho zajímavých informací.

pokračovat na článek

Jaký typ tábora zvolit pro své ratolesti?

Dětských táborů existuje nepřeberné množství, a pokud vybíráte tábor poprvé, může být těžké se v nich zorientovat a odhadnout, který je pro Vaši ratolest ten pravý "ořechový". Máme pro Vás pár tipu, které Vám pomohou s výběrem.

pokračovat na článek

Velikonoční pecka pro děcka všecka – stáhněte si

Velikonoce se blíží a s nimi i tradiční velikonoční zvyky.

pokračovat na článek

Dětská psycholožka odpovídá na otázky o autismu 2. díl

Opět jsme pro Vás připravili rozhovor s odborníkem. Tentokrát jsme se věnovali tématu dětského autismu a poruchám autistického spektra. Na naše dotazy odpovídala dětská psycholožka PhDr. Eliška Kulhánková ze Speciálně pedagogického centra. Problematika autismu u dětí je velmi komplikovaná a široká, proto je náš rozhovor obsáhlý .Pro větší přehlednost jsme jej rozdělili do několika částí. Věříme, že Vám přinese mnoho zajímavých informací.

pokračovat na článek

Dětská psycholožka odpovídá na otázky o autismu 1. díl

Opět jsme pro Vás připravili rozhovor s odborníkem. Tentokrát jsme se věnovali tématu dětského autismu a poruchám autistického spektra. Na naše dotazy odpovídala dětská psycholožka PhDr. Eliška Kulhánková ze Speciálně pedagogického centra. Problematika autismu u dětí je velmi komplikovaná a široká, proto je náš rozhovor obsáhlý a rozdělili jsme ho tedy na více dílů. Věříme, že Vám přinese mnoho zajímavých informací.

pokračovat na článek

Děti, rodiče a kapesné. Kdy a jak začít?

Kapesné představuje důležitou kapitolu v rámci výchovy. Jejím cílem je, umožnit dítěti pochopit fungování peněžního systému a naučit ho hospodařit s penězi. Rodiče dále využívají kapesné jako nástroj motivace. Od kolika let má dítě dostávat kapesné? Kolik má dostávat? A jeho nakládání s hotovostí kontrolovat?

pokračovat na článek

Život s nadaným dítětem je úžasný i komplikovaný zároveň

Každý rodič, který má schopné, nadané nebo talentované dítě je na něj patřičně hrdý a má zájem jej dále rozvíjet. Zároveň se jistě zkušenostmi přesvědčil, že nic není černobílé. Nadání je velký dar, ale může s sebou přinášet i řadu úskalí.

pokračovat na článek

Vzdělávací pomůcky a hračky pro děti s autismem

Autistické děti vnímají svět jinýma očima a tomu je třeba přizpůsobit metody jejich vzdělávání. Speciální didaktické hračky, hry a další pomůcky pro děti s autismem jsou nenahraditelnými pomocníky při vzdělávání dětí trpících touto poruchou. Rodiče, školy, školky a speciální pedagogická centra je nyní mohou pohodlně koupit prostřednictvím specializovaného e-shopu.

pokračovat na článek

Je Vaše dítě obézní?

Obezitou trpí nejen rostoucí počet dospělých, ale i dětí. V případě dětské obezity představuje největší problém neochota většiny rodičů přijmout fakt, že jejich potomek trpí obezitou. Obézní dítě často vnímají jako vlastní selhání, problém, před kterým zavírají oči. Neřešená dětská obezita však vážně ohrožuje nejen zdraví, ale také společenské postavení dítěte.

pokračovat na článek

LEGO City. Inspirované opravdovým městem

Vykutálení zloději v městském muzeu kradou cenné historické předměty. V té chvíli ještě vůbec netuší, že při zpáteční cestě s lupem je čeká divoká honička s policií – a ta pro ně nedopadne vůbec dobře. Nabourají do semaforu, policisté je vytáhnou z vozu a okamžitě uvězní v poutech. Na opravu semaforu povolají opravářský vůz, poškozené auto zlodějů odveze odtahová služba. Takto si zloději svou cestu za nekonečným bohatstvím určitě nepředstavovali.

pokračovat na článek

Co dělat, když dítě nevezmou do školky?

Co dělat, když dítě nevezmou do školky? Otázka, která trápí spoustu maminek ke konci jejich rodičovské dovolené. Dítě potřebuje školku nejen ke svému rozvoji, ale také proto, aby mohla jeho maminka chodit do práce. V případě, že se dítě nedostane do státní školky, nezbývá, než zvolit některou z následujících alternativ.

pokračovat na článek

Inspirace na perfektní dárky pro děti

Sháníte kvalitní hračky pro své potomky? Chcete, aby si při hraní rozvíjeli schopnosti a zároveň se něco nového naučili? V takovém případě Vás jistě potěšíme, neboť aktuálně dětem můžete pořídit mnoho velice zajímavých výrobků.

pokračovat na článek

POLOLETNÍ VYSVĚDČENÍ, ŽÁDNÁ SLÁVA

Tak se pochlub,“ říkáme a natahujeme ruku pro ten list papíru, abychom během chvíle projeli očima sloupec známek a zhodnotili půlroční snažení našich potomků. Známky se pro nás stávají ukazatelem toho, zda se dítěti ve škole daří či nedaří. Zapomínáme, že existují i jiné proměnné, o které bychom se měli zajímat.

pokračovat na článek