Jak správně vybrat školní nebo studentský batoh?

Datum publikace: 26.08.2013

Kategorie: Školáci | Vývoj předškoláka

Správný postup a dobrá volba při výběru batohů nebo školní aktovky jsou klíčové pro Vaši spokojenost nebo spokojenost Vašeho dítěte. Je důležité si správně zodpovědět hlavní otázky. Hledáte kvalitní školní nebo studentské batohy? Klikněte zde nebo čtěte níže.

POUŽITÍ - Pro jaký účel batoh nebo aktovku kupujete?

Kvalitní výrobky jsou specializované pro určitý účel. Je proto vhodné si předem říct, jaké bude použití Vašeho batohu. Chcete školní aktovku pro prvňáčka? Nebo školní batoh pro dítě na prvním stupni základní školy? Potřebujete sportovní batoh nebo batoh na notebook? Kvalitní prodejce Vám zřetelně vymezí kategorie podle účelu, v nichž se správně zorientujete. Velmi přehledný e-shop má v tomto směru např. značka Bagmaster.

VĚK A VELIKOST - Jaký je věk a velikost dítěte?

Školní a studentské batohy jsou rozčleněny podle velikosti, typu zad nebo objemu batohu. Je třeba volit právě podle věku a velikosti dítěte vhodný typ batohu. Pro představu Vám může pomoci přehledná tabulka od firmy Bagmaster.

BEZPEČNOST - Mají školní batohy a aktovky bezpečnostní prvky?

Bezpečnost a zdraví jsou hlavním kritériem. Např. kvalitní značkové batohy značky Bagmaster jsou navrhované se sadou bezpečnostních prvků. Výrazné barvy, reflexní prvky, odrazky jsou elementy, které zvyšují bezpečnost Vašeho dítěte. Důležité je, aby dítě bylo vidět za zhoršených podmínek. Bezpečnostní prvky mají být pravidelně testovány.

ZDRAVÍ - Jaký má nošení školní aktovky a školního batohu vliv na zdraví dítěte?

Doporučujeme vybírat pouze speciální školní batohy, školní aktovky a studentské batohy pouze od specializovaných výrobců. Kupovat neověřené pro děti nespecializované batohy je vyložený hazard s jejich zdravím. Podstatný je kvalitní pevný a anatomický sofistikovaný a propracovaný systém, který se skládá z několika elementů. Samotné zádové partie musí být pevné, anatomicky tvarované a s dobrým systémem ventilace pro odvětrání. Speciální školní batohy a školní aktovky mají konstrukci zádového systému navrženou tak, aby respektovala tvar dětské páteře a prospívala jejímu zdravému vývoji. Důležité jsou také široké, pohodlné a nastavitelné zádové popruhy. Nezanedbatelným parametrem je i co nejnižší váha, která by měla být pod hranicí 1400g.

REFERENCE - Má Váš vybraný výrobce dostatečnou historii a dobré reference?

Spokojený zákazník a dobré reference Vám mohou také dobře napovědět. Hledejte firmy a značky, kterým věříte, zvažte, zda máte vztah k české nebo mezinárodní značce.

DESIGN - Je důležitý design?

Kvalitní školní batoh nebo aktovka musí mít všechny parametry vyvážené. Přestože bezpečnostní prvky a kvalitní konstrukce jsou hlavními parametry, nelze přehlížet i vliv designu. Vždyť školní batoh musí i trochu chytit za srdce. Je třeba, aby se školní batoh nebo aktovka Vašemu dítěti opravdu líbily. Školní batoh je produkt, které Vaše dítě bude používat téměř denně. Proto mu i kvalitní a atraktivní design musí přinášet radost.

Více ke školním a studentským batohům najdete zde.

Tagy: bagmaster.cz

Komentáře