Malý kolektiv umožňuje velký rozvoj dětí

Datum publikace: 28.11.2016

Kategorie: Rodiče a děti | Vývoj předškoláka

Soukromé mateřské školky už nejsou nic neobvyklého ani v menších městech, natož v Praze. Přesto se rodiče, kteří měsíčně dávají za školku x tisíc korun, často setkají s nepochopením okolí. Co může soukromá školka nabídnout navíc?

Exotické dovolená ani luxusní auto nevyvolá takový údiv jako to, že svému dítěti měsíčně platíte několik tisíc za školkovné. Podle mnohých názorů je přece jedno, kde si dítě hraje. To je sice pravda, ale školka přece není jen dětský koutek, kam si děti chodí pohrát v době, kdy rodiče nakupují nebo pijí kávu. Školku děti navštěvují ve věku, kdy veškeré informace s chutí a přirozeně nasávají, a mají-li k tomu optimální podmínky, připravují si pevný základ k veškerému dalšímu vzdělávání.

Přirozený rozvoj

Když pomineme skupinu (a ne malou) těch, kteří by své dítě dali do státní školky, pokud by se tam dostalo, mnoho rodičů volí soukromou školku dobrovolně. A to hlavně proto, že chtějí pro své děti individuální přístup a umožnit jim co největší rozvoj jejich schopností. I když se učitelka ve státní školce snaží sebevíc, při počtu dvaceti pěti dětí ve třídě nemůže každému dítěti věnovat tolik času, kolik by potřebovalo. Většinou platí i to, že děti v soukromých školkách bývají více venku, a to z jednoduchého důvodu – výpravy v menším počtu dětí jsou zkrátka rychlejší a jednodušší. Soukromé školky mnohdy nabízejí i nějakou nadstavbu, například intenzivní „výuku“ jazyků anebo třeba sportovní zaměření. Záměrně je slovo výuka v uvozovkách – děti se totiž nevyučují, ale jazykovou vybavenost získávají zcela přirozeně.

Maxíkova školka na sedmi místech

Školkou, která má za sebou už osm let úspěšného fungování, a dokonce se rozrostla na sedm poboček, je Maxíkova jazyková školka. Její pobočky najdete přímo v centru Prahy, další pobočkou je Praha 5 – Stodůlky, Praha 6 – Petřiny, Praha 6 – Břevnov a Praha 9, mimo Prahu funguje Maxíkova školka v Bašti a Velkých Přílepech. Školka se zaměřuje na rozvoj talentu a dovedností dětí od jednoho roku do sedmi let a intenzivně spolupracuje s předními institucemi v oboru předškolní výchovy a vzdělávání v ČR pro děti s nadprůměrnou inteligencí, jako je například Mensa ČR nebo Centrum nadání.  Jedinečnost Maxíkovy školky spočívá mj. v aktivitě MaxClever. Tato aktivita využívá soubor technik a speciálně sestavených cvičení, které vedou ke zvýšení intelektových schopností u dětí v předškolním věku. Navíc se zde děti stravují v biokvalitě. Rozsah tohoto článku neumožňuje podívat se podrobně do všech poboček, představme si krátce tedy alespoň dvě z nich.

Praha 6 – Břevnov

Maxíkova soukromá jazyková a sportovní školka v Praze 6  se nachází v blízkosti strahovského stadionu, usedlosti Ladronka a petřínských sadů. Děti jsou zde rozděleny do čtyř tříd dle věku a znalostí. Školka disponuje vlastní tělocvičnou, letní terasou, zahrádkou s multifunkčními herními prvky a trampolínou a vzrostlými stromy pro přirozený stín. Děti chodí ale také na nedaleké veřejné hřiště nebo se věnují hippoterapii. Přestože je školka v Praze, děti zde mají klid a příjemnou atmosféru. Přesto je školka snadno dostupná MHD či autem, kdy oceníte bezproblémové parkování

Praha 5 - Stodůlky

Přímo v budově této jazykové školky a jeslí se nachází plavecký bazén Juklík a tělocvična Monkey´s Gym. V sousedství je k dispozici překrásné dopravní hřiště. Prostory školky byly letos kompletně zrekonstruovány. K areálu školky patří prostorná zahrada se stromy, multifunkčními herními prvky a obrovským pískovištěm. Děti jsou zde zkušeným a kvalifikovaným personálem vedeny k samostatnosti, interaktivní prostředí probouzí zvídavost a tvořivost. Děti mohou navštěvovat kroužky anglického a ruského jazyka s rodilými mluvčími.

Každá pobočka Maxíkovy školky má své výhody – například ve Velkých Přílepech mají i bazén, Bašť zase díky umístění ve vilce dýchá rodinnou atmosférou. Ceníky jsou pro každou pobočku trochu odlišné, ale dvacet tisíc zde rozhodně nezaplatíte. A navíc si lze část školkovného odečítat z daní.

Čtěte na Rodičům

Komentáře