Proč koupit předškolákům rostoucí židli a stůl značky Mayer?

Datum publikace: 15.07.2014

Kategorie: Předškoláci | Školáci | Bydlení | Vývoj předškoláka | Vývoj školáka | Dětský pokojíček

Značkový nábytek pro děti a mládež 4 – 18 let od firmy MAYER CZ patří k nejprodávanějšímu na českém trhu. Široký sortiment rostoucích židlí a rostoucích psacích stolů včetně zajímavých doplňků, je již řadu let oblíbený nejen kvůli své funkčnosti, ale i barevnému ladění. Zároveň se jedná o kvalitní nábytek s celou řadou bezpečnostních prvků a zárukou 5 let.

 

 

Proč však vůbec rostoucí nábytek pořizovat?

Jednoduše proto, že zajistíme pro své děti zdravější sezení. Dítě roste a postupně potřebuje jinou výšku sezení, hloubku sezení a výšku stolové desky. Toto zajišťuje právě „rostoucí nábytek“. Počáteční investice se sice může zdát poněkud vysoká, ale vzhledem k záruce 5 let a ještě řadě let dalšího užívání nakonec zjistíte, že je to vlastně výhodné. Bonusem je pak dobrý pocit, že jsme udělali opět něco více pro zdraví svých dětí. Dítě by nemělo jen zdravě sedět, lépe je, když ho to bude i bavit. Když se mu budou líbit vzhled a barvy, bude mít pocit, že toto pracoviště je jeho království. Je tedy nutno rozumně skloubit vzhled (požadavek dětí) a funkčnost, trvanlivost a bezpečnost (úkol rodičů). Chcete-li mít zdravé a chytré dítě, kupte mu kvalitní rostoucí nábytek, který s ním poroste od 4 let až do dospělosti.

Kvalitní roustoucí nábytek vydrží až do dospělosti.Barevné sladění

Barevné sladění židle, stolu a případně kontejneru s interiérem dětského pokoje je vždy důležité. Čím větší možnost volby, tím lépe. Děti se v barevně sladěném interiéru cítí mnohem příjemněji. Pokud si navíc mohou barevnost svého stolu a židle sami zvolit, bude pro ně čas strávený u psacího stolu také radostí. Celý sortiment židlí, stolů a úložných kontejnerů značky MAYER je v nabídce ve 4 atraktivních barvách: zelené, růžové, modré a červené. Každý potah je možné koupit v metráži i samostatně pro další dekorace.

Při výběru barev myslete na děti, ve veselém prostředí se jim bude lépe učit.

Myslete na své děti

Rodiče při výběru židle pro sebe dohlížejí bedlivě, zda má tato židle všechny důležité a potřebné funkce. Při výběru židlí pro své děti však často na tyto požadavky zapomínají, i když potřeby dospělých i dětí jsou z hlediska zdravého sezení v podstatě stejné. Mezi základní ergonomické požadavky patří: správná výška sezení – nohy stojící pevně na podlaze ohnuté v pravém úhlu, možnost nastavení hloubky sezení – správná vzdálenost zádové opěrky pro pohodlné opření zad a adekvátní výška stolové desky – spodní části volně spuštěných loktů ve výšce 1-2 cm nad stolovou deskou. Přestože v dnešní době existuje mnoho nastavitelných židlí a stolů, nábytek určený pro dospělé není vhodný pro děti – hlavně rozměrově, a také vzhled děti příliš nenadchne.

Vhodná židle pro „neposedné“ děti

Pokud máte dítko více aktivní, které těžko udržíte na židli v klidu, a stále se točí, je vhodné omezit volnost otáčení sedáku. Stačí si vybrat židli Actikid, Freaky nebo Freaky Sport v provedení se speciálním neotočným pístem „PN“.Funkce nastavování výšky sezení je plně zachována, otáčení do stran však chybí. Židle se otáčí jen na kolečkách, ale to už nejde tak lehce. Je to řešení pro získání stabilní polohy např. při psaní úkolů.

Neotáčivé písty

Kvalitní stolní lampa

Výrobce nabízí ke svým dětským stolům Profi3, Racing a Max také moderní LED stolní lampu s jednoduchým nastavením 5 intenzit svícení a 5 zabarvení světla. Ideální bezpečná lampa pro děti bez nebezpečí popálení žárovkou a pod napětím jen 12 V. Více informací na www.mayer.cz/lampa

Kvalitní osvětlení psacího stolu je také velmi důležité

Na co si dát při výběru pozor?

Na trhu je v současné době široká nabídka rostoucích i nerostoucích dětských židlí a psacích stolů, ne všechny modely jsou však kvalitní, funkční, rozměrově správné a pro dětské oči dostatečně atraktivní.

židle Mayer je vhodná pro děti od 4 do 18 let

Při výběru židle a stolu je třeba si dát pozor zejména na možnosti správného nastavení a na barevné sladění s interiérem dětského pokoje (bílá barva koster se nehodí do každého pokoje, univerzálnější je neutrální barva stříbrná). Důležité jsou bezpečnostní prvky (prevence úrazů), velikost a funkčnost stolových desek a také informace, jaké vybavení stolu je již v základní ceně a jaké až za příplatek ….

barevné varianty interiéru s nábytkem Mayer

Protože ne vždy znamená, že čím dražší nábytek, tím hodnotnější, je vhodné dát na reference, zkušenosti, doporučení. Nakonec se však vše sčítá a vítězí ten nábytek, který se v určité cenové kategorii prodává nejvíce. Mezi takový nábytek patří zejména rostoucí židle Freaky, Freaky Sport a Actikid a rostoucí stoly Profi3 s velkou zásuvkou – vše značkové výrobky společnosti MAYER CZ. Vše se zárukou 5 let včetně čalounění.

Sortiment značky Mayer

Katalog v pdf ke stažení

Chystáte se koupit rostoucí nábytek? Chcete vědět ihned o novinkách, slevách, soutěžích? Navštivte stránky výrobce www.facebook.com/mayercz a staňte se fanoušky. Aktuální soutěž o židli Actikid zdarma běží od 15. do 31.7.2014. Chcete-li tento nábytek koupit, stačí navštívit nejbližší kamennou prodejnu se vzorky nábytku a čalounění (viz mapa prodejců) nebo zboží vyhledat u internetových prodejců nebo navštívit přímo e-shop výrobce www.detska-zidle.cz.

logo

Tagy: Mayer | rostoucí nábytek | rostoucí stůl | rostoucí židle

Článek je vydán v rámci seriálu: Škola volá

Komentáře