Rodiče, povídejte si s dětmi!

Datum publikace: 18.11.2013

Kategorie: Novinky na trhu | Hry a volný čas | Rodiče a děti | Hračky pro děti | Vývoj předškoláka | Vývoj školáka

Rodinná komunikační hra pro dlouhé zimní večery

Nestíháte si s dětmi povídat? Těžko hledáte téma, které by Vaše děti zaujalo?

Pořiďte si domů Povídačky! Tato komunikační hra přispívá nejen k rozvoji vyjadřovacích schopností, paměti a fantazie Vašich dětí, ale také k utužování vzájemných vztahů v rámci rodiny a zpestření a zpříjemnění dlouhých zimních večerů.

Kdo si hraje, nezlobí

Tablety, play station, notebooky, mobily, televize, to všechno jsou skvělé hračky, které dokážou naše děti výborně zabavit. Proto také v moderních rodinách platí, že kdo si hraje s technickými hračkami, nezlobí. To je pro rodiče velmi pohodlné, odborníci však varují, technika by v žádném případě neměla nahrazovat povídání v rodině. Děti, se kterými si rodiče povídají, bývají úspěšnější nejen ve škole, ale také v osobním životě, protože snáze navazují mezilidské vztahy.

Najděte si chvilku

Vzájemná komunikace rodičů s dětmi je důležitá nejen pro zlepšení vyjadřovacích schopností, rozvoji fantazie a paměti dětí, ale především pro rodinné vztahy. Lidé, kteří spolu nekomunikují, se postupně odcizují. Pokud nechcete, aby Vaši úlohu převzal hranatý kamarád Vašeho dítěte, měli byste si vyhradit alespoň půlhodinku denně na to, abyste si s dětmi povídali. Že je obtížné, najít téma, které by Vaše potomky více zaujalo, než to, které jim nabízí počítač? Že nemáte času nazbyt? Obojí, čas i téma, není těžké najít. Chce to jen chtít. Často stačí najít jen malou chvilku a sáhnout po dětské encyklopedii nebo po obrázkovém časopise. Anebo po hře, která je k tomuto účelu přímo stvořená.

50 zábavných témat

Nová hra Povídačky obsahuje celkem 50 zábavných, a zároveň naučných témat, o kterých si mohou rodiče nebo prarodiče s dětmi od 3 do 7 let povídat, a lépe se tak poznávat. V karabině se ukrývá 52 kartiček s barevnými obrázky a 400 otázek a úkolů rozdělených do 4 oblastí. Povídáním, veselým zpíváním, pozorováním detailů na obrázcích a vyprávěním vlastních příběhů s předem stanovenými 3 slovy se můžete bavit nejen doma, ale také v autě, na výletě vlakem anebo třeba v čekárně u lékaře, protože skladná plastová karabina spojující kartičky se dobře vejde i do malé kabelky či dětského batůžku.

Povídačky pro juniory

Povídačky můžete pořídit také dětem od 7 do 11 let. Juniorská varianta obsahuje 44 obrázkových kartiček a 360 otázek a úkolů rozdělených do 5 tematických oblastí: přátelské rodinné povídání, pozorování detailů a maličkostí na obrázcích, rozvoj fantazie při vyprávění vlastních příběhů, poznávání světa kolem nás i zábavné soutěžení. Stejně jako předchozí varianta mají povídačky Junior praktické balení na kruhové karabině.

Konzultováno s odborníky

Obě varianty, Povídačky i Povídačky Junior, vznikly ve spolupráci se speciální pedagožkou a psycholožkou paní Androniki Valentovou, byly vyzkoušeny v praxi a v současnosti je využívají i mnohé mateřské školy a logopedické ordinace jako pomůcku k rozvoji řeči. Více informací najdete na stránkách www.povidacky.cz, kde můžete svým dětem obě komunikační hry objednat. Přispějte k rozvoji svých dětí i k harmonické pohodě ve Vaší rodině! Přejeme Vám krásné zimní večery!

Tagy: komunikační hra | povídačky

Komentáře