Sezení i pro neposedné předškoláky skladem

Datum publikace: 29.10.2013

Kategorie: Školáci | Hry a volný čas | Zdraví a výživa | Vývoj předškoláka | Dětský pokojíček

Děti v předškolním věku jsou často pohybově velmi aktivní a proto není jednoduché zvolit pro ně to správné sezení, které by bylo vhodnou přípravou pro klasickou školní výuku ve školních lavicích.

Děti v předškolním věku jsou již relativně vyspělé a jsou schopny větší koncentrace, což se týká i sezení na vhodné židli a u vhodného stolu. Děti se také pomalu připravují na dlouhodobá sezení ve škole. Sezení jako takové ale není zdravé. Ptáte se proč? Zejména proto, že je příliš statické, strnulé a bez pohybu. K tomu se často přidávají špatné rozměry nábytku, které způsobují stlačení měkkých tkání, omezování krevního oběhu a nakonec i svalová ztuhnutí a křeče. Aby sezení bylo co nejméně škodlivé, je vhodné již od raného věku dítěte hlídat správný způsob sezení na vhodné rostoucí židli u vhodného rostoucího stolu.

Vhodná židle

Moderní čalouněná otočná židle je ideální. Máme na mysli židli na bezpečném a stabilním 5 ramenném kříži, která umožňuje jednoduchý pojezd, otáčení židle a snadné nastavování výšky sedáku. Důležitá je pak i možnost jednoduše nastavovat hloubku sezení a výšku opěrky zad - postupně podle měnící se výšky dítěte.

Vhodná židle pro „neposedné“ děti

Pokud máte neposedné hyperaktivní dítko, které těžko udržíte na židli v klidu a stále se točí, můžete u židle Mayer omezit volnost pohybu. Stačí si vybrat moderní židli dle předchozího odstavce v provedení se speciálním neotočným vzduchovým pístem, kde je funkce nastavování výšky plně zachována, otáčení do stran však chybí. Pokud by bylo potřeba zafixovat i pojezd židle, lze si pořídit židli s pevnými kluzáky namísto koleček. Pamatujte však na to, že samotný pojezd zejména po koberci není tak snadný a kluzáky jsou zde zbytečné.

  

Dětská rostoucí židle ACTIKID 2428

Na trhu velmi oblíbená dětská rostoucí židle v originálním kvalitním provedení od výrobce MAYER. Židle je na rozdíl od podobných neoriginálních výrobků vybavena velmi kvalitním ocelovým pětiramenným křížem i mechanikou a špičkovým čalouněním převážně v praktických potazích NANOVA, vhodných pro své vlastnosti právě pro děti. Díky využití moderních nano technologií jsou textilie potahů odolné znečištění a velmi snadno se čistí pouhým vlhkým hadříkem.

Vhodný stůl

Pracovní deska stolu musí být vždy ve výšce spuštěných loktů sedícího, který správně sedí – nohy má pevně na podlaze a úhel ohnutí v kolenou je cca 90 stupňů. Velkou prevencí bolestí a tuhnutí zejména šíje je možnost nastavovat sklon pracovní desky.

Dětský rostoucí stůl PROFI 32P3

Na trhu velmi osvědčený dětský rostoucí stůl vhodný pro děti od 4-18 let v plné výbavě v základní ceně: nastavení výšky stolových desek, nastavení sklonu hlavní desky, praktické boční desky pevné, velký zasouvatelný organizér, měkká opora zápěstí s pravítkem, 2 háčky pro školní brašnu, 6 různých barevných provedení, záruka 5 let. Ke stolu je možné dokoupit další praktická příslušenství.

Všechny modely dětských stolů a židlí zakoupíte jednoduše u velkého množství internetových prodejců na www.zbozi.cz , které naleznete podle obchodních názvů jednotlivých výrobků, nebo si je můžete osobně vyzkoušet v tzv. kamenných prodejnách, kde vždy naleznete alespoň některý model a hlavně i originální vzorkovník potahů. Seznam prodejen je zde: www.mayer.cz/prodejnykidscz. Více informací naleznete i na stránkách www.detska-zidle.cz nebo pro Slovensko www.detskastolicka.sk/predajcovia.

    

Deklarace výrobce

Společnost MAYER CZ je hrdá a nadšená, že může pracovat v takovém krásném oboru jako je dětský rostoucí nábytek, velmi si toho váží a neustále přemýšlí, jak své výrobky zlepšovat. Všem zákazníkům děkuje za důvěru.

Tagy: dětské stoly | dětské židle | křesla | sezení

Komentáře