4 tipy, jak vybavit prvňáčka do školy

Datum publikace: 22.01.2018

Kategorie: Školáci | Vývoj školáka | Školní pomůcky | Příprava do školy

V září svou ratolest vypravíte do první třídy a pomalu se rozhlížíte, co všechno nakoupit? Budete toho kupovat víc než dost a vaši peněženku určitě potěší, když investici rozdělíte a nebudete kupovat vše najednou.

Co je nejdůležitější? Rozhodně batoh!

Školní batoh či aktovku bude vaše dítko nosit na zádech každý den a se všemi učebnicemi a pomůckami nebude vždy lehká! Největší pozornost proto upírejte právě na školní batohy. Dejte si pozor, aby mělo pevná vyztužená záda, nastavitelné polstrované popruhy a aby se vašemu dítko pohodlně nosilo.

Penál a spol.

Další důležitou položkou na seznamu školních potřeb je samozřejmě školní penál. Vždy klaďte důraz na to, aby se v něm váš prvňáček dobře vyznal. Ideální je velký prostorný jednopatrový penál.

Co do penálu patří? Samozřejmě psací potřeby a výbava jako pastelky, které se dobře drží, tužky, ořezávátko, guma, nůžky s kulatou špičkou, pravítko a pero. Podrobnosti týkající se psacích potřeb by vám měla dodat škola.

Tip: Porozhlédněte se po již vybavených penálech, ať nemusíte kupovat vše zvlášť. Zkuste také využít povánoční výprodej, který je v plném proudu a pomůže vám šetřit finance!

Výtvarné potřeby

Vodovky, tempery, voskovky, křídy, plastelína, deska na modelování, lepidlo, kelímek na vodu, štětce, zástěra – to všechno by mělo být v podepsaném kufříku.

A co dál?

Dále budete potřebovat samozřejmě sešity (počet a specifikace určuje škola), desky na sešity, obaly, desky na písmenka, papírové hodiny, pytel na tělocvik, bačkory, krabičku na svačinu, lahev na pití, ručník, kapesníky, toaletní papír.

Seznam je to pořádný, viďte? Nelekejte se, v dalších letech už to taková investice nebude!

Tagy: papírnictví | penál | školní batoh | školní výbava | výtvrné potřeby

Komentáře