Dárečky pro naše prvňáčky

Datum publikace: 23.06.2014

Kategorie: Předškoláci | Školáci | Rodiče a děti | Vývoj školáka | Školní pomůcky

Je to tady! Ještě donedávna malé miminečko a už brzy ho čeká první den ve škole. Určitě už má přichystané věci, psací stůl s lampičkou v pokoji, vybral si krásnou aktovku, penál, sáček na přezůvky i krabičku na svačinu. Pokud mu chcete koupit ještě nějaký dárek, který bude mít na památku svého vstupu do školních let, přinášíme vám pár tipů.

Krásným a účelným dárkem mohou být globusy. Ať už zvolíte malý, velký, barevný, svítící nebo úplně jiný, buďte si jistí, že dětem udělá radost. Během dne se mohou zasnít, kam se podívají, až vyrostou. Globus bude pěknou dekorací do jejich školáckého pokojíčku.

Dejte jim na památku knihu s věnováním. Sáhněte raději po ověřené klasice, kterou znáte třeba ze svých dětských let. Kupte známé české pohádky, Honzíkovu cestu, příběh o Dášeňce nebo Malého Prince. Nezapomeňte do knížky napsat pár slov, která dětem připomenou jejich první školní den.

Pěknou památkou se určitě stanou hodinky. V tomhle případě si nechte poradit od odborníka a možná vezměte svého prvňáčka, aby si hodinky vybral sám. Jistě je pak bude rád nosit. A pokud ještě hodiny neumí, rychle se je naučí.

Jakmile děti začnou samy psát, bude se jim hodit deník. Aby si do něj zapisovaly své radosti, přání a sny. Do deníčku si uzamknou své největší tajnosti. V dospělosti si pak přečtou, jak probíhal jejich první den ve školní lavici.

Kvalitní pero školáčkovi pomůže při prvních pokusech psaní. Pečlivě vybírejte, aby se pohodlně drželo a nebylo těžké. Jakmile se totiž ruka unaví, bude psát nerad a nehezky. Ergonomická pera mají speciální tvar, aby se děti naučily správný úchop.

Přejeme všem budoucím školáčkům příjemný vstup do školních let, aby vše hravě zvládli a učení je bavilo!

Tagy: dárek k zahájení školní docházky | dětské knihy | globus

Článek je vydán v rámci seriálu: Škola volá

Komentáře