Dejte svému školákovi pod stromeček zdravá záda!

Datum publikace: 09.11.2015

Kategorie: Předškoláci | Školáci | Vývoj školáka | Školní pomůcky | Zdraví

Máte doma malého školáka, anebo předškoláka, který už se nemůže první třídy dočkat? Udělejte k vánocům radost nejen jemu. Pokud hledáte praktický dárek, který potěší oko, ale také zdraví vašeho dítěte, potom máme parádní tip.

Děti tráví ve škole spoustu času. Se svou školní taškou rostou několik let. To je důvod, proč by školní taška neměla být batoh nebo dokonce taška přes rameno. Někdy je těžké našim malým princeznám vysvětlit, že kabelku budou moci nosit, až v ní nebudou tříkilové knihy. Zkuste jim ale říct, že princezna se skoliózou už přílišnou ladností neoplývá. Správná školní taška je velmi podstatným faktorem ve vývoji vašeho školáka.

Jak ale poznáme, že vybíráme správně?

Pokud znáte d test, jistě víte, že mají jediné skutečně nezávislé testy ohledně kvality zboží. Hodnoceny byly také školní tašky, a to na základě kritérií jako je komfort, bezpečnost, odolnost, vybavenost, ale i váha. Věděli jste, jak moc je váha školní tašky důležitá? Váš malý školák by neměl nést více, než 10% své tělesné váhy. Pokud je taška těžká, tvoří spolu s jejím obsahem hotové peklo pro dětskou páteř.

Školní taška Červený pavouk

D test vycházel především z norem. Normy jsou sice udané, ale jsou pouze doporučené, proto nemůžeme spoléhat na to, že koupíme v každém obchodě tašku takovou, jaká má být. No a která školní taška vyhrála? Vítězem testu se stala taška Hama Step by step Červený pavouk. Tato klasicky pevná aktovka s klopou, která usnadňuje přístup do hlavní kapsy, je vhodná pro děti od 1. až do 4. třídy. Tato taška dostala ve všech kritériích dobré nebo velmi dobré hodnocení.

Další skvělé školní tašky Step by Step jsou na stejném principu a vybírat můžete jak motivy pro princezny, tak pro pořádné superhrdiny. Navíc se prodávají v praktických sadách spolu s penálem, pouzdrem, peněženkou a pytlíkem na přezůvky.

V čem jsou tyhle školní tašky super?

Školní aktovky Step by Step mají reflexní prvky, anatomicky tvarované popruhy, prsní pás, bederní pás, zipy a přezky YKK. Také jsou certifikovány AGR, což zaručuje, že taška neničí záda při každodenním nošení. Navíc se nabízejí ve více typech, podle váhy a tělesné stavby dítěte. Tašky jsou téměř nezničitelné, takže vydrží opravdu několik let. Voděodolná úprava navíc zabrání promáčeným učebnicím.

CoocaZoo

A co když už mám staršího školáka?

Pokud už aktovka není přesně to, co vaše dítě potřebuje, a vy se potýkáte s puberťákem, který si potrpí na to, aby vypadal stylově, nevěšte hlavu. I tady se totiž nabízí skvělé řešení od značky Coocazoo, a to jsou školní batohy. Tyto batohy jsou velmi kvalitní s reflexními prvky, anatomicky tvarovanými popruhy, zipy a přezkami YKK. Pro pohodlné a bezpečné nošení mají také prsní pás a bederní pás. Stejně jako aktovky, mají batohy certifikát AGR – každodenní nošení neničí záda.

Batůžky pro ty nejmenší

Dokonce i ti nejmenší potřebují batůžky. Do školky nebo na výlet. Proč tedy nedopřát kvalitu v podobě batohu i jim? Představte si ta rozzářená očička, až pod stromečkem najdou parádní batůžek. Vánoce jsou skoro za dveřmi, tak hurá na obchod.bota-bota.cz, kde je ten nejlepší výběr aktovek a batohů. Otestováno na rodičích. :) Nyní jsou vybrané modely ve slevě a to do vyprodání zásob.

Batůžky pro nejmenší

Tagy: malé batůžky | školní aktovky | školní pomůcky | školní tašky

Čtěte na Rodičům

Komentáře