ScioCAMP - moderní vzdělání nejen ve škole

I učení může být zábava. Táborový scioCAMP naučí děti učit se

Datum publikace: 07.04.2015

Kategorie: Dospívání | Hry a volný čas | Vývoj předškoláka | Vývoj školáka

Během letních prázdnin se uskuteční osmidenní ScioCAMP na téma Jak na učení, Jak na komunikaci a Jak využít své silné stránky. Tábory probíhají ve Lhotce u Mělníka a ve Vizovicích. V Praze a v Brně to budou kurzy příměstské

K létu a k dětství tábory nezbytně patří. Děti tady nacházejí spoustu zábavy, nové kamarády, užívají si při hrách. Pokud jde o táborový ScioCAMP, má několik důležitých aktivit navíc. Zaměřuje se na osobní rozvoj školáků. Děti velmi brzy díky zkušeným, spolehlivým a vyškoleným lektorům, zjistí, že i učení může být zábava, že existují dovednosti, které uplatní nejen v lavici, ale také později v dospělosti. Dozví se, že existuje více metod, jak se naučit učit. Znát a pochopit tyto metody a hlavně je používat může být výhrou pro každého školáka, který se učení zatím děsí a vyhýbá se mu nebo si stále myslí, že šprtání je jedinou jeho formou.

Sciocamp může být výhrou pro každého školáka

Během pobytu na táborovém scioCAMPU Jak na učení je dětem představena práce s pamětí a s různými druhy textů, lektoři jim poradí, jak se motivovat k učení, to vše zážitkovou formou. Mnohé děti se učí, ale nenaučí a v tom je problém, který rodiče velmi vážně řeší a mnohdy si nevědí rady, jak svému školákovi pomoci. Mnoho nadaných dětí se ve škole právě proto, že se neumí učit, trápí. Kurzy, zaměřující se na to, jak se učit a dosáhnout kýženého výsledku, jsou výjimečnou příležitostí, jak pomoci dětem i jejich rodičům od problému, který je pro další život dětí zásadní. Vzdělávací společnost svými táborovými scioCAMPY opět naváže na svoje předešlé aktivity, které potvrdily celkové zlepšení školních výsledků dětí.

Děti získají dovednosti a znalosti potřebné pro kvalitní uplatnění v osobním i profesním životě

Děti se na tábory opakovaně vrací, protože mohou zkusit jiné výukové téma. Letos poprvé je jím i Jak využít své silné stránky. Ty jsou vrozené, zda je využijí, je však už jen na nich. Pokud se to naučí, budou jim přinášet radost a energii. Čím dříve se dozví, co jim jde a co s takovou výbavou mohou dělat, tím dříve s ní účelně naloží a v životě využijí v jejich prospěch. Zároveň si uvědomí, že každý z nás je jiný a každý v něčem dobrý. Zapracují i na svých slabších stránkách, které je mohou v rozvoji těch silných brzdit. Naučí se zaměřovat pozornost na to pozitivní, objektivně si zvednou sebevědomí a poznají, jak se na svou osobnost dívat oceňujícím způsobem. Na základě důkladného poznání svých předností a preferencí si ujasní své další směřování, například volbu školy, či povolání. Dostanou řadu tipů, jak trávit volný čas a pracovat na vztazích s ohledem na využití svých předností. Odnesou si portfolio se základní diagnostikou a tipy na další rozvoj.

Každý výukový program je stejný jak pro čtyřdenní příměstský nebo osmidenní pobytový tábor. Na táboře samozřejmě nechybí klasické aktivity, které mají děti rády.

Více informací na www.sciocamp.cz.

Tagy: ScioCAMP | táborové pobyty pro děti | tábory pro školáky

Čtěte na Rodičům

Komentáře