Nákup do školy zařiďte z pohodlí svého domova

Datum publikace: 31.08.2016

Kategorie: Vývoj školáka | Školní pomůcky | Příprava do školy

Představa návratu do školních lavic je nepříjemná nejen dětem, ale většinou i rodičům.  Jestli si však nechcete zkazit dny běháním po plných obchodech, vyberte školní pomůcky v klidu  z domova.

I když se vám zdá, že jste nový batoh či penál pořizovali nedávno, je lepší jejich stav zkontrolovat. Ony se ty věci totiž tak rády „samy“ ušpiní a rozbijí. Jestliže máte už zkušeného školáčka, proberte s ním, co by potřeboval. I když mu asi připomínka školy nebude úplně po chuti, s vidinou možného nového vybavení to půjde určitě lépe. Motivovat budoucího prvňáčka je pak už úplná hračka.

Svačina je základ

Na co dát pozor

Je jen na vás, zda zvolíte batoh, nebo aktovku. Aktovku nosí většinou prvňáčci, starší školáčci už preferují batoh. V nabídkách najdete i školní kufry na kolečkách, než je však pořídíte, raději popřemýšlejte, jaká je do školy cesta, kolik schodů bude dítě zdolávat a tak podobně, pojízdný kufr je ideální jen na bezbariérovou cestu. Aktovka či batoh by rozhodně měly mít široké polstrované popruhy a ergonomická záda z prodyšného materiálu. Výhodou je dostatek kapes a vnitřních přihrádek a pevné dno s plastovou ochranou. Materiál by měl být pevný a ideálně omyvatelný. Reflexní prvky by měly být samozřejmostí.

Výbava pro školáka

Pak už zbývá jen vybrat motiv, který se školáčkovi líbí. Při výběru školního vybavení byste měli upozadit svoje představy, přece jen celý den na očích bude mít penál vaše dítě, ne vy. Jestliže se vám podaří děťátko citlivě navést k nadčasovému motivu namísto oblíbeného filmového hrdiny, nemusíte se obávat, že za půl roku budete řešit žádost o nový batoh. Ale obliba dětských postaviček naštěstí není naštěstí zas až tak krátká, takže prosebným dětským očičkám při pohledu na postavičku z pohádky Frozen můžete výjimečně vyhovět. Samozřejmě však trvejte na praktičnosti a bezpečnosti vybraných kousků.

Obchod, kde rozumí rodičům

Široký výběr nejen školního vybavení nabízí sympatický internetový obchod www.prodeti.cz. V čem je tento e-shop jedinečný? Založili ho totiž s nadšením rodiče malých dětí, takže veškeré nabízené zboží posuzují optikou toho, že jsou taktéž rodiči. Svou práci dělají poctivě, slušně a férově, protože ví, kolik nervů s dětmi je, tak proč si je ničit ještě při nakupování. Také ví, jak složité je nakupovat s dětmi a zkoušet třeba oblečení a boty. Nabízejí tedy možnost zaplatit až po vyzkoušení, dokonce i náklady na vrácení hradí sami.  Dopravu máte od 1 000 Kč zdarma a navíc při každém nákupu získáváte kredity na další nákup. Najdete zde více než 100 000 kusů skladem, a to od kojeneckých potřeb, přes hračky, obuv, oblečení, školní potřeby až k vybavení dětského pokoje.

Batoh premium dinosaurus

Ze školních potřeb nás zde zaujal například anatomický batoh Premium Dinosaurus od české značky P+P Karton. Školní potřeby tohoto výrobce neobsahují žádná škodlivá změkčovadla (ftaláty) a kromě nadčasových motivů nabízí i vybavení s oblíbenými kreslenými postavičkami. Máte doma kromě dítěte školou povinné i předškoláčka? Aby mu to nebylo líto, že kupujete jen staršímu, může dostat třeba batůžek s dinosaury Bobble Art, který je díky své velikosti vhodný už od tří let.

Batůžek s dinosaury

Batoh, penál, bačkory, potřeby na výtvarnou výchovu, nové oblečení, protože to staré jakoby se přes prázdniny srazilo, tenisky do tělocvičny i na ven… Tolik věcí, co je potřeba koncem prázdnin pořídit. Jestliže ale seženete vše na jednom místě, ušetříte si plno času, nervů a dost pravděpodobně i peněz, protože nakoupíte v klidu a s rozvahou.

  

Článek je vydán v rámci seriálu: Škola volá

Čtěte na Rodičům

Komentáře