Nový školní rok se blíží! Už máte výbavu?

Datum publikace: 01.09.2016

Kategorie: Předškoláci | Vývoj školáka | Školní pomůcky

Školní rok je tady. Ať už posíláme děti do školy znovu nebo jdou poprvé do neznáma, nesmí jim chybět ta správná výbava. Školní potřeby nejsou pouze tašky a penály. Jste si jistí, že jste pořídili vše a správně?

Školní taška

Správná taška je základ

U tašky to všechno začíná. Mimořádný design, vysoká kvalita, praktičnost, uspořádání a bezpečnost. Často není vůbec jednoduché vyhovět všem kritériím při výběru školní tašky nebo batohu.

Je potřeba myslet na to, aby měla taška dostatek kapes, aby byla záda anatomicky tvarovaná a popruhy nebyly příliš úzké a dala se na nich nastavit délka. Aby zapínání nedělalo dětem potíže a zároveň se nerozepínalo. Aby byla dostatečně lehká, protože tíha učebnic je sama o sobě dostačující zátěží. Přiznejme si, není toho málo.

Potřebuje nový školní batoh?

Superhrdiny milují všichni

Školní batoh je pro školáka stejně důležitý, jako pro ženu kabelka. Proto na vzhledu prostě záleží. Děti si na designu potrpí skoro ještě více, než my dospělí. Superhrdinský školní batoh proto nemůže být šlápnutím vedle. Vždyť, který kluk si nepřál být supermanem a která holčička by pohrdla krásným růžovým batohem s motivem supergirl? Kromě skvělého designu a vlastností obsahují batohy také pláštěnku – pončo, takže učení zůstane v suchu i za deštivých dnů.

Superman - školní taška

S prázdným batohem si nevystačí

Batoh je sice naprostým základem, ale se samotným batohem toho děti ve škole moc nenadělají. Nesmí jim chybět dobře vybavený penál s nápaditým motivem, pytlík na přezůvky, který bude ladit s batohem nebo praktická krabička na svačinu. Nezapomeňte na sešity, originální kufřík na výtvarné potřeby, či bezpečnou peněženku na krk. Ve školní výbavě by neměl chybět ani školní diář nebo třeba deštník. Díky dobře vybraným školním potřebám bude děti učení mnohem více bavit.

Už máte všechno? Celou výbavu seženete na Presco.cz.

Tagy: školní aktovky | školní pomůcky | školní rok | školní tašky

Komentáře