Prvňáčkova výbava aneb praktický seznam všech potřebných věcí do školy

Datum publikace: 19.08.2018

Kategorie: Školáci | Vývoj školáka | Školní pomůcky

Než svou ratolest vypravíte do první třídy, zkuste se vyhnout stresu, a naopak všechno zařiďte s co největším předstihem. Je to vůbec možné? Ale ano. Budete asi muset při všech těch nákupech sáhnout hlouběji do kapsy, ale třeba se vám podaří vychytat i nějaké ty slevy!

Čím začít?

Nejdůležitější položkou je batoh nebo školní aktovka pro prvňáčky, kterou bude vaše ratolest nosit na zádech každý den. Toto zavazadlo bude málo kdy vyloženě lehké, tudíž je nutné věnovat právě tomuto nákupu. Při výběru tedy dbejte na to, aby měl školní batoh či aktovka vyztužená záda, nastavitelné polstrované popruhy a hlavně – aby si dítko zvyklo zavazadlo nosit na obou ramenou.

Penál a další výbava

Mezi nejdůležitější školní potřeby patří také školní penál a psací potřeby. Penál zvolte takový, ve kterém se vaše dítko bude snadno orientovat. Pro novopečené prvňáčky je ideální jednopatrový prostorný penál. Neopomeňte také vybrat vhodné pastelky (oblíbené jsou trojhranné), které se budou vaší ratolesti dobře držet v ruce. Dále pořiďte tužky vhodné tvrdosti (ověřte u paní učitelky), ořezávátko, gumu, nůžky s kulatou špičkou, pero a pravítko.

Seznam učebnic a sešitů si pak rovněž upřesněte s paní učitelkou. Co ale můžete s jistotou nakoupit ihned jsou desky na sešity a desky na písmena a číslice.

Výtvarná výchova

Pro tyto účely si na seznam připište kufřík na výtvarné potřeby. Rozměr kufříku si raději ověřte s paní učitelkou. Určitě bude ale vaše ratolest potřebovat vodovky, voskovky, křídy, tempery, plastelínu, lepidlo, kelímek na vodu, štětce, zástěru a hadr. Na kufřík pak nezapomeňte napsat jméno svého dítka, aby v činorodém ruchu hodiny výtvarné výchovy nedošlo k záměně.

Je to nakonec pořádný seznam, viďte? Nemusíte se však bát, v příštích letech už to taková investice nebude!

Tagy: aktovka pro prvňáčka | desky na sešity | papírnictví Pavlík | školní batoh | školní potřeby | výtvarné potřeby

Komentáře