Jak vybavit svou ratolest na výtvarnou výchovu?

Škola je tu! Nezapomněli jste na nějaké potřeby?

Datum publikace: 06.09.2015

Kategorie: Školáci | Vývoj školáka | Školní pomůcky | Příprava do školy

Září odstartovalo další rok školní docházky, anebo možná ten úplně první rok ve škole. Vedle výběru té nejkrásnější aktovky, penálu, krabičky na svačinu nebo sáčku na přezuvky by rodiče neměli zapomínat ani na další potřeby. Třeba ty na psaní a výtvarnou výchovu.

Co dítě musí mít?

1) Aktovku – takovou, která je uzpůsobena dětské postavě, věku a váze dítěte. Dítě nesmí nijak zatěžovat, měla by být vyroben z lehkých a pevných materiálů a především by měla být uzpůsobena fyziologii zad dítěte. Samozřejmostí by také měly být reflexní body, aby dítě bylo dobře viditelné.

2) Penál – nejvhodnějšími penály jsou klasické dvoukřídlé penály. Pro začátek stačí jen drobné vybavení jako jsou psací potřeby, které jsou následně doplněny dle pokynů učitelů. Z materiálů je pak nejvhodnější plastový penál vybavený zipy, právě takové vydrží nejvíce.

3) Psací potřeby – nejvhodnější jsou takové, které jsou ergonomické, přizpůsobené fyziologii dětské ruky. Dítě totiž i při delším psaní a zvykání na psaní neunavují, nemusí na ně tlačit a píší lehce. Základem je také zdravotně nezávadný inkoust, které jde zmizíkovat.

4) Kreslicí potřeby – pro výtvarnou výchovu jsou také nutné potřeby na kreslení. Právě pro nejmenší děti jsou ideální klasické pastelky, na nichž se dítě naučí nejvíce. Voskovky nebo fixy přicházejí na řadu až v další fázi vývoje a učení.

5) Nůžky – jedna z pomůcek spadající do kategorie potřeb na výtvarnou výchovu. Nůžky jsou základem, a proto by nůžky pro děti měly mít kulaté zakončení a neměly by být příliš ostré. Nakonec, dítě s nimi bude většinou stříhat jen papír.

Lepidla Herkules

6) Lepidlo – stejně jako nůžky patří i lepidlo mezi potřeby na výtvarnou výchovu. Pro děti na základních školách je nejvhodnější formou lepidla lepicí tyčinka, např. Herkules. Dítěti se s ní totiž snadno pracuje, lehce ji vysune a potře lepenou část papíru. Navíc rychle schne, dobře drží a dítěti ani nehrozí žádné riziko, znečištění oblečení nebo přilepení kůže. Navíc právě lepidlo Herkules je zcela zdravotně nezávadné a lepí i dřevo, což dítě ocenění v pozdějších letech školní docházky.

Tagy: kreslící potřeby | malí školáci | psací potřeby | škola začíná | školní pomůcky

Čtěte na Rodičům

Komentáře