Učení se Zábavným učením

Datum publikace: 17.06.2014

Kategorie: Předškoláci | Školáci | Jak být dobrým rodičem | Vývoj předškoláka | Vývoj školáka | Přirozené rodičovství | Příprava do školy

Zkusili jste se někdy svého dítěte zeptat, jak se naučilo chodit? Určitě uslyšíte spoustu zajímavých odpovědí, podstatné ale je, že je to vlastně nikdo neučil. Dítě si samo intuitivně formou pokusů a pádů hledalo svou cestu formou přirozeného intuitivního učení. Na tomto principu jsou vytvářeny hry a pomůcky, které usnadňují dětem získat potřebné životní dovednosti. Přinášíme Vám tipy na některé z nich.

BARVY A TVARY

Rozlišování barev a tvarů je jednou ze základních dovedností, potřebných pro vstup do školy. Jednou z možností je Kouzelná tabulka TVARY, která vede zábavnou formou děti k určení základních geometrických tvarů, navíc umožňuje opakované použití díky stíratelnému povrchu. Děti jsou nadšené, když si mohou sami ověřit správný výsledek přiložením prstu, kde se po zahřátí objeví výsledek. Z hlediska určování barev a cvičení paměti je výbornou pomůckou také hra ČARODĚJNÁ KUCHYNĚ, která jednak pobaví celou rodinu a zároveň naučí děti rozlišovat BARVY.

čarodějná kuchyně

POČÍTÁNÍ A JAZYK

Hra NÁKUPNÍ SEZNAM přináší nejzábavnější nakupování, jaké si můžete představit! Vítězem se stává ten, kdo jako první naplní svůj nákupní vozík všemi položkami z nákupního seznamu. Hra rozvíjí základy sčítání a odčítání, naučí děti poznávat a pojmenovávat jednotlivé potraviny a ostatní věci z nákupního vozíku a umožňuje názorné procvičování základních anglických slovíček.nákupní seznam

LOGIKA

Široké možnosti pro posílení konkrétních dovedností přináší LOGIKIT. Pomocí úkolových karet se může tato pomůcka zaměřit na to, co právě u svého dítěte potřebujete posílit. Karty jsou zaměřeny na hledání logických řad, obsahují témata jako ZDRAVÁ VÝŽIVA, TVARY A BARVY, VELIKOSTI A STÍNY, PROSTOROVÉ ROZLIŠOVÁNÍ, URČOVÁNÍ MNOŽSTVÍ, HLEDÁNÍ ROZDÍLŮ, a mnoho dalších. Navíc díky zajímavému provedení této pomůcky, dítě umisťuje barevnou kuličku pomocí magnetu na správné místo a cvičí tak i jemnou motoriku, potřebnou pro držení psací pomůcky.

logikit

MOTORIKA

Zvládnutí základních motorických dovedností je nutností pro bezproblémový vstup do školy. Stíratelná publikace NAJDI CESTIČKU určená pro malé předškoláky, zábavnou formou naučí a procvičí obtahování a kreslení linií a tvarů od jednoduchých po složité a také správný nácvik pro budoucí psaní. Sešit vznikal na základě zpětných vazeb z mateřských škol a reflektuje tak požadavky, které jsou na děti kladeny.

najdi cestičku

PRÁZDNINY A ŠKOLA

Prázdniny klepou na dveře a škola na sebe nenechá dlouho čekat, přejeme jejich klidné zvládnutí. Náš krátký seznam tipů na nástroje, umožňující rozvoj Vašich dětí je u konce. Pokud Vás zaujal, naleznete další šikovné pomůcky pro zábavné učení a přípravu na vstup do školy na stránkách www.zabavneuceni.cz.

Další články ze seriálu Škola volá najdete ZDE

Tagy: přirozené a intuitivní učení | zábavné učení

Článek je vydán v rámci seriálu: Škola volá

Komentáře