Školní batohy TOPGAL

Vybíráme školní tašku pro prvňáčka

Datum publikace: 03.07.2015

Kategorie: Novinky na trhu | Předškoláci | Vývoj školáka | Školní pomůcky

Budete mít po prázdninách doma školáka? Nejvyšší čas, začít vybírat školní tašku. Ani se nenadějete a 1. září je tady. Jak ale správně vybrat? Poradíme Vám.

Aktovku nebo batoh?
První otázka, na kterou při volbě tašky do školy narazíme, je, zda máme zvolit školní aktovku nebo batoh. V čem je rozdíl? Školní aktovka představuje klasické řešení vhodné právě pro prvňáčky a děti na prvním stupni základní školy. Jejími hlavními výhodami jsou celkově pevný tvar a přehlednost. Věci v aktovce se jen tak nerozbijí a díky podrobnému členění se v nich také prvňáček lépe vyzná - a lépe se ve směsi školních pomůcek vyznají i rodiče, kteří v prvních měsících školy dětem každodenně pomáhají.

Školní batoh TOPGAL CHI 736 D Navy

Batoh mohou nosit i prvňáčci
Druhou alternativu představuje batoh – univerzální řešení pro děti od prvního stupně až k maturitě. Batohy ostatně s oblibou často nosí i vysokoškoláci. Právě proto, že batohy nosí i velcí, jsou pro prvňáčky často přitažlivější nežli klasické školní aktovky. Že svému dítěte nechcete batoh do první třídy koupit, protože jste přesvědčeni, že v tomto věku je jedině aktovka vhodná pro jeho páteř? Doba se mění! Moderní batohy, které mají zpevněná záda, páteři neškodí (pokud se tedy nosí správně a ne jen přes jedno rameno) a jsou vhodné i pro prvňáčky. Pokud tedy Vaše dítko již od šesti let touží po batohu, klidně mu ho dopřejte.

Na výšce záleží
Ovšem pozor, vzhledem k tomu, že batohy jsou určeny pro širší okruh školáků než aktovky, je důležité, klást při jejich výběru důraz na to, že se jedná o batoh pro prvňáčka. Jeho délka by měla přibližně odpovídat délce zad dítěte. To znamená, že pokud měří Váš prvňáček kolem 120 cm, měla by být délka batohu kolem 38 cm, což odpovídá délce zad od horní části ramen po skloubení. Dále je třeba zohlednit i váhu dítěte, drobné dítko by mělo mít spíše menší a lehčí školní tašku.

Ergonomie, komfort, design
Jakmile máme jasno v tom, zda zvolíme aktovku nebo batoh, můžeme se konečně začít věnovat tomu, co naše děti nejvíce zajímá – designu. Batohy Topgal se vyrábějí v krásných designových provedeních pro holky i pro kluky a mají navíc tu výhodu, že jsou délkově nastavitelné. Ergonomicky tvarovaná záda a vybavení reflexními bezpečnostními prvky jsou zde samozřejmostí. Batohy Topgal jsou rovněž vybaveny hrudními popruhy. Vraťme se ale zpět k estetické stránce věci - velmi pěkně vypadá, když dítěti pořídíte rovnou celý set s penálem a dalšími školními potřebami.

Školní batohy TOPGAL CHI 742 D a CHI 750 A

Náš tip: Topgal školní batoh CHI 730 I nebo 732 + penál a desky A4 zdarma, které jsou na trhu novinkou.

Jiné batohy Topgal tvoří sety s penálem, pláštěnkou a sáčkem na přezůvky.

Batoh white set large CHI 740 B s penálem pláštěnkou a sáčkem na přezůvky

Pro menší i větší školáky
Z batohů Topgal si samozřejmě vyberou nejen prvňáčci, ale i starší děti školou povinné. Díky pestré paletě krásně barevných motivů zde každý najde ten pravý batoh. Volbu vzhledu doporučujeme nechat na jeho nositeli, není totiž snadné, trefit se školákovi do vkusu.
Že stále váháte mezi batohem a aktovkou? Pokud se nebudete moci rozhodnout, batoh s výhodami aktovky, který má pevné dno a uspořádání zajišťující dobrou přehlednost a ještě k tomu se pyšní spoustou dalších vychytávek, Vám pomůže toto dilema vyřešit.

Školní batohy, školní aktovky, ale i studentské batohy, stejně jako penály, desky na sešity, obaly, sáčky na přezůvky, prostě vše do školy nakoupíte v obchodě www.vsedoskoly.cz. Přejeme Vám příjemný nákup a Vašim školákům samé jedničky!

Tagy: batoh s výhodami aktovky | batohy Topgal | školní aktovky | školní batohy | studentské batohy

Čtěte na Rodičům

Komentáře