Doplněk stravy

Aby byla bříška spokojená

Datum publikace: 07.11.2014

Kategorie: Výživa miminka | Zdraví a bezpečnost miminka | Miminkovská trápení | Zdraví

Novorozenecká, nebo také tříměsíční kolika, trápí až 30% všech novorozených miminek.
Hned po zánětech horních cest dýchacích je to nejčastější problém, který se řeší v ordinaci pediatra. Co vlastně způsobuje bolení bříška?

Jedním z důvodů je vyvíjející se trávicí systém, respektive chybějící střevní mikroflóra. Nejmenší děti se také vzhledem k omezené možnosti pohybu nedokáží plynatosti zbavit.

Prvním zdrojem bakterií mléčného kvašení je mateřské mléko. Obsahuje více druhů lactobacillů a bifidobakterií, které kolonizují zažívací ústrojí miminka a pomáhají mu správně trávit a prosperovat. Jedním z důležitých kmenů je Lactobacillus reuteri, který je přirozenou součástí mateřského mléka a podle klinických studií má zásadní vliv na zrání střevních tkání a rozvoj zdravé střevní mikroflóry. Odborná studie prokázala, že je-li podáván kojencům s kolikou, miminka se zklidní a výrazně se zkrátí doba jejich každodenního pláče.

Prdíky
Takzvané prdíky trápí snad každé malé dítě. Důvodů je většinou více, ale často jsou způsobeny polykáním vzduchu při krmení, jindy jsou na vině stopy nadýmavých jídel v mateřském mléce, méně častým důvodem je nesnášenlivost určitých potravin, například bílkoviny kravského mléka. K zažívacím potížím může ovšem přispět i neklidná rodinná atmosféra, protože každé miminko potřebuje nejen pravidelný režim, ale i pocit bezpečí a důvěry. Pokud však jinak zdravý kojenec opakovaně pláče po krmení nebo v podvečer, může jít o jeden z příznaků takzvané tříměsíční koliky.

Kolika je, když…
Kojenecká kolika se obvykle objevuje v prvních čtyřech týdnech po narození a zpravidla ustává po třetím měsíci věku,“ přibližuje pediatr s tím, že kolikou trpí kluci i holčičky, děti kojené i na umělé výživě. Miminko má nafouklé bříško, které ho bolí, různě se kroutí, prohýbá, přitahuje nožičky k tělu, zatíná pěstičky a rudne v obličeji. A hlavně - má záchvaty neutišitelného pláče, který může trvat i několik hodin.

Je tedy logické, že cestou k lepšímu zažívání a tím pádem i ke zklidnění miminka je harmonizace trávicí soustavy, včetně střevní mikroflóry. Pomoci mohou mléčné bakterie, a především Lactobacillus reuteri. Snižují totiž riziko množení škodlivých mikroorganismů a naopak napomáhají růstu prospěšných bakterií.

Tip pro Vás
Na trhu je k dostání řada probiotických přípravků, ne všechny však obsahují Lactobacillus reuteri. Pokud ho obsahují, jsou obvykle dost drahé a ne každá maminka si může dovolit vydat měsíčně okolo 400,- Kč.

Náš typ je přípravek Pearls Baby, novinka z řady probiotických přípravků Pearls, který je určen právě těm nejmenším. Můžete si ho koupit za prima cenu a nyní ještě s překvapením zde www.obchudekprozdravi.cz Přípravek Pearls Baby je také k dostání v kamenné lékárně ale pak není možné Vám garantovat nízkou cenu jako přímo na www.obchudekprozdravi.cz.

Tagy: bolesti bříška | kojenecká kolika | Novorozenecká kolika | prdíky

Čtěte na Rodičům

Komentáře