I kojenci si mohou dát zákusek

Datum publikace: 10.10.2016

Kategorie: Novinky na trhu | Zdraví a výživa | Výživa miminka

Aby maminka malého děťátka vydržela celý den s energií, občas se musí „nadopovat“ nějakou sladkostí. Jak to ale udělat, když miminko je všímavé a dožaduje se také dobroty? Řešením jsou zdravé sušenky už pro ty nejmenší labužníky.

Samozřejmě, že základem stravy kojenců je mléko, ideálně mateřské. Postupně se začínají přidávat zeleninové, masové a ovocné příkrmy. Aby si děťátko mohlo masírovat dásně bolavé od rostoucích zoubků, abychom ho mohli zabavit například v autě, ve frontě na úřadu či v čekárně lékaře, potřebujeme ale něco, čemu nevadí delší pobyt v tašce a co může malý strávník konzumovat samostatně. Pro takové případy jsou naprosto ideální dětské křupky a sušenky. Ty si také můžete dát po obědě spolu s dětmi jako zdravý zákusek.

Zdravé mlsání

Česká společnost Rej  je známá tím, že důsledně dbá na zdravé složení svých výrobků, pečlivý výběr surovin a šetrnou technologii výroby. Veškeré výrobky společnosti Rej určené pro kojence jsou bez přidané soli, sušenky (určené pro děti od 12 měsíců) jsou ze špaldové mouky. Proč zrovna té? Špalda je totiž nešlechtěná pšenice, nejčastěji pěstovaná na ekologických farmách, tudíž bez použití chemie. Ze všech obilovin obsahuje špalda nejvíce bílkovin a je bohatá na minerály. Díky přirozené oříškové chuti není potřeba do špaldových výrobků přidávat zbytečně moc cukru.

Kukuřičné křupky Rej pro nejmenší jsou stejně jako pohankové a rýžové křupky přirozeně bezlepkové, neobsahují cukr ani žádné příchuti. Pro větší děti pak najdete v nabídce křupky s příchutěmi, opět však samozřejmě bez soli a umělých barviv.

Křupky a sušenky

Naučte děti pít zdravě

Rej vyrábí také čaje bez barviv a aromat, které jsou vhodné pro děti od 9 měsíců. Na výběr máte fenyklový čaj, který není zejména kojícím maminkám třeba představovat. Typická nasládlá chuť fenyklu je doplněna o svěží chuť malin. Čaj Rakytník s pomerančem je velice vhodný zrovna v tomto období výkyvů počasí, kdy se navíc děti vrátily do kolektivů a začínají tak trpět na nachlazení a virózy. Rakytník má 10krát více vitaminu C než pomeranč a obsahuje mnoho dalších léčivých látek. Má také významný podíl vitaminu D, který je nezbytný pro správný růst a vývoj kostí. Další příchutí dětského čaje je Šípkový s lesním ovocem, který pomůže například při nachlazení.

Dětské čaje

Víte, co jíte (a pijete)

Heslem společnosti Rej je Víte, co jíte. A to je v dnešní době, kdy se mnoho výrobců snaží vyrobit co nejlevněji bez ohledu na zdraví spotřebitelů, hodně důležité. Zvlášť u potravin určených těm nejmenších by měla být kvalita samozřejmostí, ale bohužel tomu tak někdy není. Proto je dobré najít si výrobce, kterému můžete důvěřovat a nemusíte tak pečlivě zkoumat složení každého jeho výrobku. O tom, že jsou výrobky Rej vhodné už pro nejmenší děti, svědčí i posudek České pediatrické společnosti. Veškeré produkty zakoupíte v e-shopu www.rejfood.cz a také třeba ve vybraných hypermarketech Tesco v České i Slovenské republice.

Čtěte na Rodičům

Komentáře