Výživa miminka

5 důvodů proč se kojení vyplatí

Každá budoucí maminka je odhodlaná kojit své dítko tak dlouho, co jen to bude možné. Ještě před narozením drobečka tak hltají neskutečné množství brožurek, dlouhé hodiny pročítají maminkovská fóra, hledají informace a pídí se po způsobech, jak kojení co nejvíce podpořit.

pokračovat na článek

Objevte BIO dobroty v Baby Clubu HiPP a vyhrajte!

Znáte kojenecké mléko, příkrmy a kosmetiku HiPP, za jejichž kvalitu ručí svým jménem sám majitel Claus HiPP? Ať už jde u vás o absolutní novinku, nebo HiPP už nějakou dobu sami používáte, vstupte do nového online klubu a získáte další informace a výhody.

pokračovat na článek

I kojenci si mohou dát zákusek

Aby maminka malého děťátka vydržela celý den s energií, občas se musí „nadopovat“ nějakou sladkostí. Jak to ale udělat, když miminko je všímavé a dožaduje se také dobroty? Řešením jsou zdravé sušenky už pro ty nejmenší labužníky.

pokračovat na článek

Kukuřičné křupky – zdravá svačinka nyní v nových příchutích

Co dětem na svačinu do školy nebo na hřiště, to je vděčné a věčné téma mezi maminkami. Namazaná houska je klasika, ale po čase se přejí a navíc některé výživové směry bílé pečivo vůbec nedoporučují. Co ale dětem pořád dávat? Jednou z možností jsou kukuřičné křupky.

pokračovat na článek

Lahodné mlsání pro nejmenší

Dudlík je sice fajn kamarád, ale taková kukuřičná křupka se žvýká mnohem radostněji. Víte, které dobrůtky můžete dát svým maličkým, aby si pochutnaly a zároveň dostaly energetickou svačinku? Co si může křupnout půlroční miminko a na čem si pošmákne, až mu bude rok?

pokračovat na článek

Aby byla bříška spokojená

Novorozenecká, nebo také tříměsíční kolika, trápí až 30% všech novorozených miminek.
Hned po zánětech horních cest dýchacích je to nejčastější problém, který se řeší v ordinaci pediatra. Co vlastně způsobuje bolení bříška?

pokračovat na článek

Je Vaše dítě obézní?

Obezitou trpí nejen rostoucí počet dospělých, ale i dětí. V případě dětské obezity představuje největší problém neochota většiny rodičů přijmout fakt, že jejich potomek trpí obezitou. Obézní dítě často vnímají jako vlastní selhání, problém, před kterým zavírají oči. Neřešená dětská obezita však vážně ohrožuje nejen zdraví, ale také společenské postavení dítěte.

pokračovat na článek

Hrůza: Většina českých rodičů krmí své děti obrovským množstvím škodlivin!

Konzervanty, barviva a další nebezpečné látky jsou každodenní součástí nejednoho dětského jídelníčku. Možná je s úsměvem podáváte i svému miminku, aniž byste to věděli! Velká část produktů určených dětem obsahuje škodlivé látky. Dětské příkrmy, mléka i kosmetika. Jak ale zjistit, na které produkty se můžete spolehnout? Poradíme vám!

pokračovat na článek

Odmítání příkrmů! Rady ověřené praxí.

Odmítání jídla, nebo tekutin u dětí je pro maminky jedna z nejvíce stresujících záležitostí při péči o dítě. Bohužel není moc prostředků, jak situaci změnit, protože není možné dítěti nic násilím nutit. Přesto se pár rad najde. Ráda se o ně podělím. Jsou to rady ověřené v praxi různými maminkami. Na každé dítě platí něco jiného.

pokračovat na článek

Výživa kojenců. Co nedělat?

Výživa kojenců. Co nedávat či nedělat? Nepřislazujte – dítě si rychle na sladkou chuť zvykne a může potom nesladké pokrmy odmítat. Zvyk na sladké vede později k nadměrnému příjmu cukru, tedy i energie a stává se základem pro vznik obezity. 

pokračovat na článek

Výživa dítěte 6. - 7. měsíc

Dítě v tomto období prochází tzv. senzitivní periodou, kdy je připraveno přijmout novou potravu – příkrmy.

pokračovat na článek

Příkrmy! Kdy, kolik a jak podávat?

Začněte podávat 1-2 lžičky příkrmu 1-2x denně. Není rozhodující, zda příkrm podáváte před či po kojení, je možné dítě trochu nakojit, nabídnout příkrm a poté dokojit. Množství zvyšujte velmi pozvolna, dítě nenuťte. Plné dávky, která nahradí 1 kojení se nesnažte dosáhnout dříve než za 2-4 týdny. Plná dávka zeleniny by měla být zhruba 150-200 g. 

pokračovat na článek

Zavádění příkrmů. Kdy začít?

Pokud kojené i nekojené dítě dobře prospívá, začněte v ukončených šesti měsících. Když dítě projevuje velkou touhu po jídle (natahuje se po něm, dává hlasitě najevo, že chce také ochutnat) je možné začít o pár dní dříve, nejvíce však o týden či dva.

pokračovat na článek

Příkrmy - jaké potraviny?

U nás se obvykle začíná zeleninou, aby si dítě hned zpočátku nezvyklo na sladkou chuť a poté by zeleninu mohlo odmítat. Je možné začít i kaší, pokud je dítě hladovější či pokud se v noci často budí (což ale nemusí být způsobeno hladem, ale pouze zvykem).

pokračovat na článek
1