Děti potřebují rodiče obou pohlaví

Datum publikace: 14.07.2010

Kategorie: Vztahy

Máma, táta, děti a pes. Klasický obrázek ideální rodinky. Bez psa (milovníci zvířat nyní prominou) se klidně obejdeme. Bez dětí nelze hovořit o rodině, ale pouze o páru. Ale co když dětem chybí táta nebo máma?   

Rodič stejného pohlaví

Hlavním vzorem pro dítě je rodič stejného pohlaví. Tedy pro dívku její maminka, pro chlapce jeho otec. Děti se odmala snaží tohoto rodiče ve všem napodobit. Holčička na sebe navléká maminčiny korále, tajně si půjčuje její lodičky na vysokém podpatku, touží po stejném mobilním telefonu jako má maminka. Chlapeček se zase umí mračit jako tatínek, chce umět řídit auto jako tatínek, prozatím jen nadává jako tatínek. Kromě toho rodič stejného pohlaví představuje klíčovou osobu pro sexuální identitu dítěte. Když v rodině chybí, dítě postrádá obraz svého vlastního pohlaví. Nechápe význam toho, proč je budoucí ženou nebo mužem. Nemusí být se svým pohlavím spokojeno, může si přát mít pohlaví druhého rodiče.

Rodič opačného pohlaví

Rodič opačného pohlaví je tu naopak proto, aby pomohl odhalit naši sexuální rozdílnost. Ovlivňuje budoucí vztah k našim partnerům opačného pohlaví. Skutečně proto platí, že si dívky zpravidla vybírají partnera, který se podobá jejich otci. (Pokud jim však na otci něco významného vadilo, budou hledat pravý opak. Příklad: Otec byl pedant, nutil svou dceru stále uklízet a rovnat si své věci, tak odešla z domu a provdala se za bordeláře.) Chlapci zase mají tendenci, vybírat si ženy, které se podobají jejich mamince. Nejde jen o vzhled, ale také o její vnitřní podobnost, zejména osobní charakteristiku. Tato tendence je patrná již projevuje v raném dětství, kdy na sebe rytíř malé princezny bere podobu jejího otce, a kdy se chlapečkové chtějí oženit se svou maminkou. Takže, milí rodičové, nezapomínejte na to, že jak jste oba pro své děti důležití! Vaši potomkové potřebují mít rádi rodiče stejného pohlaví, aby měli rádi sami sebe, stejně jako potřebují milovat rodiče opačného pohlaví, aby milovali své vlastní partnery!          

Přečtěte si také:

Navštivte také: Školáci, Dospívání

Tagy: rodič opačného pohlaví

Komentáře