Jak poznat těhotenství

Datum publikace: 02.10.2014

Kategorie: Těhotenství | Zajímavosti ze světa těhulek

Podle čeho poznat těhotenství? Jaké jsou jiné signály, které nám tělo dává, kromě typického příznaku, jímž je vynechání pravidelného menstruačního krvácení?

Vynechání menstruace
Těhotenství pozná většina žen podle vynechání menstruace. Ne vždy se však lze na tento ukazatel plně spolehnout. Některé ženy menstruují (většinou slabě) také v průběhu těhotenství, nehledě na to, že vynechání menstruace může být příznakem i jiného stavu organismu než gravidity, například stresu nebo nedostatečné výživy.

Další známky časného těhotenství
Pro stanovení těhotenství mají proto význam i jiné signály. Mezi typické příznaky, jak poznat těhotenství, patří změny nálad (zvýšená podrážděnost nebo plačtivost), nepříjemné pocity v podbřišku, bolesti hlavy nebo nevolnost (zejména při cestování dopravními prostředky, jako je auto nebo autobus). Spousta žen také uvádí, že již v prvních týdnech těhotenství chodily často na toaletu. Dalším možným příznakem je ztráta zájmu o sexuální aktivity a nedostatečné zvlhčení sliznic v pochvě. Některé ženy bývají více ospalé a malátné a mohou trpět migrénami.

Zdroj foto: ISIFA

Tagy: jak poznám těhotenství | Jak poznat těhotenství | známky těhotenství

Čtěte na Rodičům

Komentáře