Tip na svačinu, když nestíháte

Datum publikace: 19.05.2017

Kategorie: Novinky na trhu | Zdravá výživa

Ideální maminka dává dětem na svačinu čerstvé ovoce, domácí chléb s tvarohovou pomazánkou a občas buchtu pečenou doma s minimem cukru a s tmavou moukou. Ideální dítě toto všechno sní. Realita však bývá od ideálu dost vzdálená.

Ráno vypravujete sebe do práce a děti do školy a do školky. Zvlášť po pár dnech volna je vstávání těžké pro všechny. A to natolik, že někdy ani nestihnete ani snídani a snídáte všichni cestou v autě nebo ve vlaku. Není to snad pravidlo, ale stane se. Pro takové případy je fajn mít ve spíži něco, čím naplníte svačinovou krabičku během pár vteřin, ale zároveň to není přeslazená sušenka s rádoby čokoládovou polevou.

Hodně celozrnných cereálií, málo cukru
K radosti všech nestíhajících rodičů jsme takový poklad objevili: jsou to celozrnné sušenky REJ. Tato značka neustále pracuje na inovacích svých receptů s ohledem na trendy ve výživě. Do tvorby receptur dokonce zapojila i výživového poradce Petra Havlíčka. Podle jeho doporučení vznikla nedávno novinka: Sušenky klasy celozrnné ve třech příchutích. Sušenky jsou bez palmového tuku, ale i bez vajec, takže se hodí i pro ty, co trpí alergií na vejce, nebo pro vegany.

Tenké a křehké REJ sušenky s čokoládou jsou tvořeny z více než 80 % celozrnnými cereáliemi. Pravá hořká čokoláda je doplněna o kakaovou vlákninu, která ve střevech vunguje jako prebiotikum.

Sušenky jahodové s chia vám díky chuti a vůni jahod připomenou prázdninovou bezstarostnost. Chia semínka jsou nabitá živinami, takže dodají tělu energii a chrání před fyzickým i psychickým vyčerpáním.

Sušenky s lískovými oříšky jsou zase ideální na chladnější dny, ale nejenom na ně. Milovníci ořechů je budou chtít po celý rok. Lískové oříšky dodávají energii, ale také kyselinu listovou a vitamin B1 (thiamin). Ten děti potřebují ve velké míře. Jeho nedostatek se projevuje například zhoršenou koncentrací – a ta se pak projevuje na vysvědčení… Sušenky klasy celozrnné se prodávají buď v praktickém jednoporcovém balení vhodném na svačinu do školy či výlet, nebo v sáčku s malými sušenkami, když potřebujete třeba odměnit větší množství malých šikulů

Sušenky REJ koupíte kromě e-shopu společnosti také v síti hypermarketů Globus, v internetové samoobsluze kosik.cz, na lekarna.cz nebo v prodejnách zdravé výživy.

Tagy: celozrnné sušenky | zdravá svačina | zdravé sušenky

Čtěte na Rodičům

Komentáře