Zázvor pomáhá proti ženským problémům! A nejen to.

Datum publikace: 24.02.2014

Kategorie: Novinky na trhu | Zdraví a výživa | Maminky a tatínkové | Zdravá výživa

Menstruační bolesti, migréna, žaludeční nevolnosti nebo nachlazení patří mezi nejčastější zdravotní problémy, které nám znepříjemňují život, a které nejčastěji řešíme tak, že sáhneme po prášku. Víte ale, že většiny těchto neduhů se můžete zbavit také přírodní cestou? Mezi nejosvědčenější pomocníky v boji proti nim patří zázvor.

Léčivé účinky zázvoru
Léčivé účinky zázvoru jsou známé po celá tisíciletí. V Číně, odkud se rozšířil po celé Asii, ho pěstovali již před 5000 lety. Ve středověku se stal zázvor dokonce nejobchodovatelnějším artiklem a měl vysokou hodnotu. Jen pro představu - libra zázvoru byla směnitelná za jednu ovci. Dnes naštěstí už není cena zázvoru tolik vysoká, a proto si ho může dovolit koupit každý z nás. A jak konkrétně tento léčivý zázrak prospívá našemu zdraví? Se kterými zdravotními neduhy dokáže zatočit? Vezměme to pěkně popořadě. A protože je tento článek věnovaný především maminkám, pojďme začít ženskými problémy.

Menstruace, migréna a spol.
Zázvor pomáhá tlumit menstruační bolesti, a to v kombinaci s hnědým cukrem. Zázvor zmírňuje projevy migrény, jak bolestí hlavy, tak celkové nevolnosti. Dále pomáhá proti ranním nevolnostem v těhotenství (jeho užití je však třeba předem konzultovat s lékařem), stejně jako v boji proti nachlazení. Tímto však výčet léčivých účinků zázvoru zdaleka nekončí. Zázvor pomáhá proti nadýmání, bolesti v krku, pálení žáhy, a dokonce i proti kocovině. Pokud Vám štiplavá chuť syrového kořene zázvoru nevyhovuje, můžete užívat kandovaný zázvor, proslazené zázvorové plátky nebo sirup. Ovšem aby Vám jejich konzumace skutečně pomohla, musíte dát přednost kvalitním produktům. Problém často bývá v kvalitě zázvoru, který je dostupný v běžných obchodech. Často narazíte na kořeny zázvoru, které jsou oschlé, vysušené a přemrzlé. Navíc nezjistíte, odkud zázvor pochází a kudy se k Vám dostal. Pokud si koupíte zázvor na tržnici, nebo v samoobsluze, je pravděpodobné, že bude pokaždé z jiné lokality a s jiným obsahem účinných a léčivých látek. Zázvorem je možné se i předávkovat, proto je vhodné vědět kolik gramů zázvoru požíváte. Vysoce kvalitní zázvorové produkty s jasným obsahem nabízí například americký výrobce The Ginger People, který zpracovává zázvor nejvyšší kvality (výrobce pečlivě volí své dodavatele), které jsou zcela přírodní, bezlepkové a bez genetické modifikace. A navíc mají certifikát bio kvality.

Zazvorove produkty

Zázvorové mlsání bez výčitek
Přestože se zázvor a z něho vyrobené produkty používají jako medikamenty, neznamená to, že bychom jejich použití měli omezovat pouze na stavy, kdy jsme v nepohodě. Naopak. Zázvorové produkty nám mohou zpříjemnit každý den. Tak například, zázvorový sirup můžete použít na dochucení müsli, nebo čaje, mletý zázvor je výborný do pečení a při přípravě různých masových pokrmů zejména asijské kuchyně, kde nemůže zázvor chybět. Jistě znáte aromatické sušenky, tzv. zázvorky, které pekla dokonce samotná anglická královna Alžběta I. jako vánoční cukroví. Pokud ráda mlsáte, ale hlídáte si štíhlou linii, zázvorové bonbony si můžete dopřát zcela bez výčitek. Látky obsažené v zázvoru totiž podporují tvorbu trávicích šťáv, čímž urychlují metabolismus a působí jako spalovače tuků.

Zazvorovy sirup

Oblíbené žvýkací bonbóny GINGINS
Velké oblibě se těší americké žvýkací bonbóny GIN GINS, které v U. S. A. získaly prestižní ocenění nejlepší výrobek ve své kategorii. Žvýkat můžete buď klasické čisté zázvorové bonbóny bez příchutě GIN GINS ORIGINAL, anebo GIN GINS HOT COFFEE s příchutí kávy. Jedná se přitom o prvotřídní zrnkovou kávu Arabica původem z východní Jávy. Oba druhy mají obsah zázvoru 10%. Milovnice pikantní chuti potěší zvlášť silné bonbony s GIN GINS SUPER, které obsahují dokonce 30% zázvoru. Zajímavé je, že z bonbonů lze připravovat také nápoje, stačí je jen zalít horkou vodou.

Zazvorove bonbony

Výrobce The Ginger People (kterého v České a sousední Slovenské republice zastupuje společnost EuroMD s. r. o.) má ve své nabídce celou řadu dalších zázvorových produktů, a to včetně kosmetických produktů. O těch ale zase až příště.

Potravinové výrobky žádejte ve své lékárně, ale vždy je můžete zakoupit v e-shopu www.zazvorovysvet.cz nebo celý sortiment nabízí lékárna na letišti Praha Ruzyně.

Tagy: Zázvor a jeho vliv na naše zdraví

Komentáře