Zdravější a krásnější díky zázvoru

Datum publikace: 11.03.2014

Kategorie: Novinky na trhu | Zdraví a výživa | Krásná maminka | Zdravá výživa

Zázvor je u nás známý především jako kuchyňské koření, anebo prostředek k léčbě žaludečních nevolností nebo rýmy. Jeho využití je však mnohem širší. Víte, že díky zázvoru můžete být celkově zdravější i krásnější?

Více než pouhé koření

Zázvor je oblíbený druh koření, který má široké uplatnění nejen v gastronomii, ale také v léčitelství. Pomáhá proti žaludečním nevolnostem včetně mořské nemoci a ranních nevolností v těhotenství, je účinný proti rýmě, kašli, nachlazení, bolesti v krku a chřipce, migréně, menstruačním bolestem, nadýmání, atd. Zdravotních neduhů, se kterými dokáže zázvor zatočit, je celá řada. Patří sem dokonce i obyčejná kocovina. Zázvor lze aplikovat také zevně, a to v podobě výluhů a zábalů, nebo můžete použít zázvorový hojivý balzám. Hřejivá síla zázvoru Vám pomůže od bolesti svalů, kloubů i při migréně. Balzám se velmi snadno aplikuje potřením postiženého místa. Velkou výhodou je, že zázvorový balzám navíc můžete mít vždy po ruce v kabelce a můžete tak snadno čelit nečekané bolesti hlavy nebo dalším neduhům. Balzám pomůže i při léčbě rozpraskaných koutků nebo při bolesti na prsou způsobenou kašlem.

Zázvorový hojivý balzám

Štíhlejší díky zázvoru

Nyní se podíváme na zázvor především z hlediska krásy. Po krásně štíhlé postavě touží každá z nás. Málokterá má však to štěstí, že kvůli štíhlé linii nemusí dodržovat žádné omezení. Většina žen si právě kvůli své linii odpírá vysoce kalorická jídla - především sladkosti. Naštěstí existují potraviny, které urychlují metabolismus, a působí jako spalovače tuků. A jak správně tušíte, jednou z nich je právě zázvor. V něm obsažené látky podporují tvorbu trávicích šťáv a tím spalování tuků. Ne náhodou se proto v asijských restauracích podává před jídlem zázvor. Pokud si hlídáte postavu, dejte si ho před jídlem také. Můžete si dát kandovaný zázvor, plátky, sirup, a dokonce i bonbóny. Jen pro zajímavost, zázvorové bonbóny nosí Američanky v kabelce jako malou svačinku. Pokud chcete mlsat zdravě, zázvorové bonbóny jsou jednou z nejlepších variant.

Zázvorové bonbóny

Náš tip: zázvorový sirup

Vyzkoušejte výrobky amerického společnosti The Ginger People, které se vyrábějí ze zázvoru nejvyšší kvality. Některé z nich se dokonce pyšní bio certifikátem. Velké oblibě se těší zázvorový sirup, vynikající ingredience nejen do nápojů, čajem počínaje a zázvorovou limonádu konče, ale i do moučníků. Můžete jím potřít třeba lívance nebo palačinky, kterým dodá výtečnou chuť. A protože zázvor spaluje tuky, nemusíte se bát, že po dezertu přiberete.

Zázvorový sirup

Zdravá a krásná pleť

Dalším pilířem ženské krásy je tvář. Pokud Vám znepříjemňují život vyrážky nebo akné, také v tomto případě dokáže zázvor pomoci. Vynikajícími referencemi se pyšní přírodní kosmetika Go s výtažky zázvoru, která vedle zázvoru obsahuje také jojobu, buk, semínka hroznů, hrách, dýňová semínka, kakaové máslo a další látky pro krásný a zdravý vzhled pleti. Dobrá zpráva je, že hydratační krém a obličejové sérum patří mezi další produkty americké firmy The Ginger People. Žádejte je ve své lékárně, prodejnách zdravé výživy ale vždy je můžete zakoupit i v e-shopu www.zazvorovysvet.cz nebo celý sortiment nabízí lékárna na letišti Praha Ruzyně.

Obličejové zázvorové sérumHydratační zázvorový krém

Tagy: Zázvor | zázvorová kosmetika | zázvorové bonbony | zázvorový sirup

Komentáře