Kvalitní matrace je základem spokojeného spánku malých i velkých

Datum publikace: 08.07.2016

Kategorie: Vývoj dítěte | Zdraví a bezpečnost miminka

Pohled na děťátko spokojeně spinkající v postýlce je jedním z nejdojemnějších obrázků. I když se nám to někdy nezdá, miminka tráví spánkem hodně času, a už proto je potřeba jim zajistit optimální podmínky. Mezi ty základní rozhodně patří kvalitní matrace.  

Děťátko ke svému spánku potřebuje téměř to samé, co my dospělí – klid, čerstvý vzduch, správnou okolní teplotu (pokud to lze ovlivnit, je lepší chladnější prostředí než příliš teplo). Někteří odborníci doporučují slabou úroveň hluku – tzv. bílý šum podobný tomu, na co bylo miminko zvyklé z dělohy. U starších dětí je nejlepší, když dokážou usnout v tichu, ale zároveň jim nevadí sebemenší vrznutí dveří či hovor z vedlejší místnosti. Pro zdravý vývoj páteře také myslete na správnou matraci. I když se dítě během spánku zkroutí do lecjakých artistických pozic, na rozdíl od nevhodné matrace jim tyto polohy neškodí.

Matrace do dětské postýlky

Všichni víme, jak jsou výdaje na potřeby miminka vysoké, a většina rodičů přemýšlí, kde ušetřit. Nenechte se ale nechat přesvědčit, že na matraci nezáleží, když na té nejmenší spí děťátko jen pár let. Ano, pár let, avšak pro tělesný vývoj těch nejdůležitějších. Postýlku kupte klidně bazarovou, ale matraci pečlivě vybírejte.

Volte kvalitní materiály

V první řadě si ujasněte, jaký chcete materiál. Některé maminky doporučují přírodní materiály. Na výplň dětských matrací se používá nejčastěji kokos a pohanka. Ty jsou skvělou volbou pro ty, kteří preferují domácnost bez umělých materiálů. Pozor však, jestliže máte doma vyšší vlhkost. V takovém případě bývají přírodní materiály náchylnější k plísním. Zvlášť pokud používáte monitor dechu. Pod podložkou monitoru se totiž sráží vlhkost a při nedostatečném větrání se v těchto místech často  vytváří plíseň.

Molitanové matrace se příliš nedoporučují z důvodu nedostatečné tuhosti, zejména pokud jsou vyrobeny z měkkých materiálů, proto jsou vhodné spíše na občasné přespání například na chalupě.

Chybu rozhodně neuděláte s matrací z BIO – materiálů, které v sobě kombinují technologickou vyspělost a přitom si zachovávají přírodní vlastnosti. Takové dodává například česká firma Matrimex. To nejlepší, co nabízí do dětské postýlky, je matrace do postýlky Mimi Natural, která je vyrobena z čistě přírodních materiálů upravených technologií Struto®. Tato matrace je plně recyklovatelná, ručně zpracovaná a ekologicky nezávadná. Vyniká tvarovou stálostí, prodyšností a lehkostí. Je vyrobena z přírodního vlněného rouna, Elastic rouna a přírodních vláken kukuřice. Matrace je opatřena snímatelným potahem z látky Purotex s aktivními probiotiky. Tyto pratelné potahy jsou velikou výhodou. I když máte pod prostěradlem chránič matrace, někdy ani ten nezabrání proniknutí tekutiny až na matraci. Jestliže lze potah vyprat, nezůstanou na matraci nepěkné skvrny.

Větší děti, odrostlé z dětských postýlek, už můžete do výběru postele i matrace zapojit. Přece jenom ale jejich vkus trochu usměrněte – postel ve tvaru a barvách formule připadá skvělá pětiletému klučinovi, desetiletému už méně. Do dětských a studentských postelí se hodí například matrace Flexmedia. Tato sedmizónová matrace je vyrobena z kvalitních studených pěn COOLFLEX® , mezi které je vložena deska z pojeného lehčeného polyuretanu. Takové matrace vynikají tvarovou stálostí a vysokou prodyšností. Každá strana matrace má navíc odlišnou tuhost, a proto umožňuje výběr měkčího nebo tvrdšího ležení.

Sedmizónová matrace Flexmedia

Již od narození jsou naše děti bohužel i během spánku vystaveny různým negativním vlivům, které nemůžeme ovlivnit – například znečištěnému ovzduší, světelnému smogu,  v určitých místech i hluku. To, na čem budou ležet, ale ovlivnit můžeme. A zapomínat bychom neměli ani na svůj spánek na kvalitní matraci. I proto, že se některá děťátka rády a často stěhují do naší dospělé postele. Veliký výběr matrací pro malé i velké nabízí Matrimex ve svém internetovém obchodě nebo v kamenné prodejně v Plzni.

Zdravotní matrace se speciální profilací jádra

Tagy: Matrimex | správná matrace

Čtěte na Rodičům

Komentáře