Bolavá záda u dětí

Datum publikace: 26.10.2011

Kategorie: Zdraví a výživa

Bolavá záda netrápí pouze dospělé, ale také děti. Příčin může být několik. Pojďme se na ně společně podívat a pokusit se je odstranit.   

Civilizační choroba
Lékaři považují bolest zad za civilizační chorobu, která je dána naším způsobem života. Současná generace dětí tráví většinu času vsedě. Sedí ve škole, sedí doma, kdy si dělají úkoly, anebo hrají hry na počítači.

Prevence bolavých zad
Pokud nechcete, aby Vaše děti bolela záda, v prvé řadě jim kupte kvalitní židli, která umožňuje zdravé sezení. Dále dbejte na to, aby měly alespoň dvakrát týdně pohybovou aktivitu. Ideální je plavání, ale často postačí klasické protahovací cviky. Abyste dětem šli příkladem, můžete cvičit společně.

Těžká školní taška
Další úskalí představuje těžká školní taška, kterou nosí děti do školy. Nejen děti prvního stupně by měly mít tašku s pevnou opěrkou a silnými popruhy. Frajerské nošení přes jedno rameno asi teenagerům nevymluvíte. Poraďte jim alespoň, ať ramena střídají. S mladšími dětmi můžete společně zkonzultovat obsah tašky. Mnoho dětí nosí spoustu věcí do školy zbytečně.   

Pozor na boty
Další příčinou bolesti zad může být nošení nevhodné obuvi. Problematické jsou především trendovní skejťácké tenisky, které mají úplně plochou podrážku. To lze naštěstí odstranit vložením zdravotních podložek do vnitřku bot.    

Přečtěte si také

Foto: Pixmac.cz

Tagy: bolavá záda u dětí

Komentáře