Zdraví a výživa

Atopický ekzém u dětí: výskyt a projevy

Atopický ekzém je chronické zánětlivé onemocnění kůže, které se vyskytuje především v dětském věku, v dospělosti u většiny pacientů vymizí. Hlavní příčinou je vrozená dispozice organismu přehnaně reagovat na některé látky.

pokračovat na článek

Jak na rýmu a nachlazení u dospělých i u dětí? Poradíme Vám!

Trápí Vaši rodinu rýma a nachlazení? Mějte po ruce účinný lék, který nedá těmto neduhům šanci.

pokračovat na článek

Nachlazení? Kašel? Bolest v krku? Milé maminky, KALOBA je tu právě pro Vás.

Unikátní rostlinný lék KALOBA z kořene jihoafrické pelargonie (Pelargonium sidoides) pomůže Vašim dětem i Vám zvládnout první příznaky nemoci a odvrátit tak další možné komplikace a radikální léčbu.

pokračovat na článek

Rozhovor: Proč GS Mamavit patří mezi nejoblíbenější doplňky stravy? Na naše otázky odpovídal Mudr. Karel Metyš.

GS Mamavit a GS Mamavit Prefolin®+DHA dlouhodobě patří mezi nejoblíbenější doplňky stravy, které užívají budoucí a čerstvé maminky. Na naše otázky odpovídal Mudr.Karel Metyš.

pokračovat na článek

Horečka u dětí není nemoc

Horečka není nemoc, ale její průvodní jev. Horečka u dětí signalizuje, že je s dětským organismem něco v nepořádku. Teplotu do 38 stupňů Celsia nesrážíme. Jak ji srazit v případě vyšších hodnot, najdete níže. 

pokračovat na článek

Koktavé dítě a jak mu pomoci

Koktavost je vada řeči, která brání člověku v jeho souvislém projevu. Tento handicap má mimo jiné na svědomí ztíženou integraci do společnosti. Koktavé dítě vyžaduje nejen léčbu, ale také citlivý a taktní přístup svých nejbližších.    

pokračovat na článek

Nepatříte mezi bio maminky?

Každá maminka chce svým dětem dopřát to nejlepší, především potraviny. Některé moderní bio maminky bezmezně důvěřují potravinám v bio kvalitě a jsou dokonce přesvědčené, konzumace jiné stravy než bio může jejich dětem uškodit. Podívali jsme se proto bio potravinám i bio maminkám trošku na kloub.  

pokračovat na článek

Průjem u dětí a kdy jít k lékaři

Průjem u dětí patří mezi velmi časté zdravotní problémy. Kdy postačí sucharová dieta a kdy jít raději k lékaři?

pokračovat na článek

Očkovací kalendář 2012

Každé dítě by mělo ve věku od narození do 18 let absolvovat očkování proti vážným a nakažlivým nemocem, jejichž výčet, stejně jako dobu očkování, stanoví naše legislativa. Očkovací kalendář 2012 najdete níže.  

pokračovat na článek

Dětská mozková obrna – diagnóza, léčba a pomoc

Dětská mozková obrna je celoživotní zdravotní postižení, které nelze vyléčit. V případě včasného zahájení komplexní léčby má dítě naději na plnohodnotný život. Rodiče postižených dětí se mohou obrátit na Středisko ucelené rané péče při ohrožení a postižení DMO.   

pokračovat na článek

Houby v jídelníčku dětí, ano nebo ne?

Chcete, aby Vaše děti měly co nejpestřejší jídelníček, a zvažujete, zda jej obohatíte také o houby? Právě pro Vás je určen náš článek.

pokračovat na článek

Proč je důležitá látka DHA během těhotenství a kojení

Každá maminka, která toužebně očekává svoji ratolest, si přeje, aby její dítko prospívalo. Proto se zajímá, jak se má během těhotenství a v období správně stravovat, jaká by měla být její fyzická aktivita a pohyb. Některé maminky dbají o správné dodržování stravovacího a fyzického režimu o to úzkostlivěji. Ale to je v pořádku.

pokračovat na článek

Funkční menstruační cyklus je základem možnosti otěhotnět…

Menstruačni cyklus zdrave ženy trva průměrně 28 dni s možnou odchylkou pěti dni. Jedna se o sled pravidelně se opakujicich změn ženskeho organismu, ktery řidi vazby mezi vaječniky, podvěskem mozkovym a mozkem. Tyto změny se projevuji menstruačním krvácením (důsledek odloučeni sliznice dutiny děložni na konci cyklu) a schopností ženy otěhotnět diky ovulaci (uvolněni vajička v polovině cyklu).

pokračovat na článek

Strie nemusí být strašákem v těhotenství

Během těhotenství se tvoří v kůži nepříjemné jizvičky neboli strie. Jsou výsledkem hormonálních změn a váhového přírůstku v těhotenství.

pokračovat na článek

Alergie u dětí a jak jí předcházet

Obáváte se, aby Vaše dítě netrpělo alergií? Lze výskytu alergie u dětí alespoň částečně předejít? A pokud ano, jak? 

pokračovat na článek

Nepokažme si dovolenou aneb přibalme si sebou na cesty probiotika

Léto je tu a všichni začínáme přemýšlet, jak a kde strávíme příjemné dny letního odpočinku a relaxace. Ti pořádnější již mají jasno, možná vybráno i zakoupeno. Rozhodně většina z nás v létě někam vyrazí. Ať už to bude pouze za odpočinkem nebo za poznáváním nových koutů země, měli bychom mít každopádně na paměti, že na cestách nás často „otravují“ zažívací potíže. Ty mohou být způsobeny změnou prostředí, jídelníčku, kvalitou vody nebo prostě jen tím, že nejsme doma.

pokračovat na článek

Ovoce a zelenina v jídelníčku dětí nesmí chybět

Ovoce a zelenina představuje nezastupitelnou součást zdravého jídelníčku, neboť je zdrojem vitamínů, minerálů, vlákniny a dalších látek nezbytných pro správný vývoj a fungování našeho organismu. Podle odborníků však většina současných dětí trpí nedostatkem těchto potravin. 

pokračovat na článek

Namíchejte si svou vlastní müsli směs na MIXIT.cz!

Stojíte v obchodě před regálem s müsli a nemůžete se rozhodnout, po které směsi sáhnete? Vždy v ní najdete něco, co byste mít nemuseli? Mixit.cz Vám nabízí jedinečnou možnost namíchat si vlastní originální müsli směs!

pokračovat na článek

Praktické tipy pro péči o miminko i maminku

Pořizujete výbavičku pro miminko, anebo už si užíváte první chvilky se svým růžovoučkým novorozencem? Máme pro Vás několik praktických tipů, které oceníte při péči o miminko i o sebe.

pokračovat na článek

Co mají v horku pít malé děti?

Horko, děti a tekutiny… Jak je to správně? Mají kojené děti v letních vedrech dostávat ještě vodu nebo ovocné šťávy? A co by měly pít starší děti nebo ty, které jsou na umělém mléku?

pokračovat na článek