Zdraví a výživa

Co mají v horku pít malé děti?

Horko, děti a tekutiny… Jak je to správně? Mají kojené děti v letních vedrech dostávat ještě vodu nebo ovocné šťávy? A co by měly pít starší děti nebo ty, které jsou na umělém mléku?

pokračovat na článek

Využijte výhodné akce Nutrilon 6 + 1 zdarma

Čekáte nebo už máte miminko a nechce se Vám nakupovat dětskou výživu a kojenecké zboží v hypermarketu, drogerii, lékárně, či jiném kamenném obchodě? Šetřete svůj čas, energii i peníze a nakupujte vše pro miminko pěkně z pohodlí Vašeho domova. Nyní navíc můžete využít výhodné akce Nutrilon 6 + 1 zdarma.

pokračovat na článek

Neničí si vaše dítě záda?

V průběhu posledních deseti let zaznamenali čeští lékaři u dětí nebývalý nárůst vadného držení těla a s ním spojených bolestí zad, hlavy a krční páteře. Tímto problémem trpí kolem 40 % dětí, další potíže se přidávají i v pozdějším věku. Příčinou je obvykle svalová nerovnováha způsobená nerovnoměrnou zátěží těla v dětském věku, obezita a nedostatek pohybu.

pokračovat na článek

Štítná žláza u dětí a její nejčastější onemocnění

Je Vaše dítě často unavené, zimomřivé a trpí nadváhou, přestože jeho kalorický příjem není příliš vysoký? Anebo je Vaše dítě velmi neklidné, nesoustředěné a nezdravě hubené? Možná trpí poruchou štítné žlázy.

pokračovat na článek

Maminky, spěte, ať jste znovu štíhlé!

Ukazuje se, že když se ženy snaží po porodu zhubnout, stejně důležitý jako cvičení může být i spánek.

pokračovat na článek

Jídelníček pro děti

Kvalitní a vyvážená strava je pilířem zdraví našich dětí. Správný jídelníček pro děti by měl obsahovat potraviny bohaté na vápník, bílkoviny, kvalitní sacharidy a dostatek vitamínů.    

pokračovat na článek

Nový rozměr probiotik – prevence respiračních onemocnění

Probiotika, někdy zjednodušeně označována jako laktobacily, se těší rostoucí oblibě u lékařů i veřejnosti. Úspěch si vydobyla díky příznivému vlivu na trávicí ústrojí. Nejčastěji se používají na průjmová onemocnění různého původu, nadýmání, zácpu atd.

pokračovat na článek

Babské rady na kašel a na nachlazení

Když se naše děti lehce nachladí, trápí je kašel, anebo jiný neduh, není nutné sahat hned po prášcích, ale můžeme vyzkoušet babské rady.

pokračovat na článek

Zázvor a jeho účinky

Zázvor je v gastronomii velmi oblíbený pro svou výraznou chuť. Díky blahodárným účinkům na lidské zdraví se zázvor hojně používá také v lidovém léčitelství.

pokračovat na článek

Babské rady, jak otěhotnět

Snažíte se již delší dobu o potomka, ale marně? Vyzkoušejte babské rady, jak otěhotnět. Nasbírali jsme pro Vás babské rady pro páry, pro ženy i pro muže.    

pokračovat na článek

Kvalitní přírodní léky na dosah ruky

Každá moudrá maminka moc dobře ví, že bylinky pomáhají léčit celou řadu zdravotních problémů. Na běžné neduhy, jako je bolest bříška, nachlazení, rýma, nebo kašel zabírají různé bylinky nebo jejich směsi. Že nemáte čas bylinky v průběhu roku sbírat a sušit? Společnost Byliny Mikeš s. r. o. to udělá za Vás.

pokračovat na článek

S jakým jídlem by měli začínat nejmenší?

Příkrmy jsou jednou z nejčastějších otázek maminek kojenců. Kdy s nimi nejlépe začít? A jaké by měly být? Jsou lepší kupované nebo připravované doma a jak moc může ovlivnit zdraví děťátka, když jsou nebo nejsou BIO?

pokračovat na článek

Exkluzivní pobytové balíčky pro rodiny s dětmi

Máte pocit, že se všechny Vaše dny k nerozeznání podobají? Nabourejte stereotyp každodenního života a vyrazte s dětmi na malou rodinnou rekreaci, kde načerpáte nové síly, a užijete si spoustu skvělé zábavy. Hotel Stein pro Vás připravil mnoho lákavých pobytových balíčků.

pokračovat na článek

Potravinová alergie u dětí

Potravinová alergie postihuje stále více dětí. Mezi nejčastější alergeny patří mléko, vejce, ryby, ořechy a vybrané druhy ovoce a zeleniny. Alergie se nejčastěji objevuje u dětí do 5 let věku.     

pokračovat na článek

Cukrovka u dětí

Dětská cukrovka je závažné onemocnění, které může způsobit celá řada faktorů. Nejčastěji jsou na vině genetické dispozice nebo obezita. Cukrovka u dětí se musí léčit. V zájmu pacienta je její co nejvčasnější zjištění.

pokračovat na článek

GS MAMAVIT PREFOLIN + DHA

Období těhotenství a kojení s sebou přináší zvýšené nároky na množství vitamínů a minerálů ve výživě maminek. Optimální množství a poměr klíčových živin užívaných v tomto období má vliv na správný vývoj plodu, na zdraví novorozence a jeho další tělesný vývoj.

pokračovat na článek

Soutěže a informace na www.mamavit.cz lákají budoucí maminky!

Soutěže na novém webovém portále pro maminky www.mamavit.cz nekončí. Naopak. Hlavní soutěž je prodloužená a vědomostní kvíz má své první vítěze.

pokračovat na článek

Feedo.cz: více mléka za méně peněz pro silnou imunitu kojenců

Rýma, kašel, teploty a s nimi i věčně uplakaná miminka bez nálady. A ospalí rodiče, kteří probděli celou noc u postýlek kojenců… To je klasický obrázek současné zimy.

pokračovat na článek

Jak zvládat onemocnění dýchacích cest u nejmenších?

Milé maminky, je tu únor a s ním i období zvýšeného výskytu infekcí dýchacích cest. Děti těmito nemocemi onemocní v průměru 12x do roka, dospělí průměrně třikrát ročně.

pokračovat na článek

Poplujte s kouzelnou Archou, pište si deník a soutěžte o krásné dárky

Milé děti, je to již rok, co jste se se svým kamarádem slonem Marako, žirafou Zukilou, lvem Rezahem, plameňáčicí Kisaj, krokodýlem Krumbutem a surikatou Likmik, vypravily hledat zázračný léčivý kořen.

pokračovat na článek