Zdraví a výživa

Kojenecká voda FROMIN

Kojenecká voda FROMIN je ideálním pitím pro budoucí maminky k zajištění zdravého vývoje plodu a po porodu pro kojence. Absolutní nezávadnost této vody umožňuje přípravu kojenecké stravy i bez tepelné úpravy. Kojenecká voda Fromin je také nejvhodnějším pitím pro každého, kdo chce žít zdravě, bez ohledu na svůj věk. 

pokračovat na článek

Nový bezpečnostní prvek kojenecké stravy Hamánek

Společnost Hamé vychází maximálně vstříc rostoucím potřebám pro bezpečnost a ochranu stravy pro nejmenší nejen během samotné výroby, ale i během manipulačního, skladovacího a prodejního procesu. 

pokračovat na článek

Dětské úrazy o prázdninách a jejich prevence

Zatímco děti o prázdninách odpočívají od svých školních povinností, jejich rodičům nastává období, kdy jsou ve střehu více než obvykle. Dětské úrazy hrozí o prázdninách více než během školního roku.      

pokračovat na článek

Očkovací kalendář

Chcete přesně vědět, proti kterým nemocem je nutné Vaše dítě očkovat, a kdy se jednotlivá očkování provádí? Nalistujte internetový očkovací kalendář.

pokračovat na článek

Děti bez chemie

Napadlo vás někdy, co vše se vyrábí uměle, jaké obsahují předměty denní potřeby chemické (tělu cizí) látky a jak nás to všechny ovlivňuje? A co teprve naše děti? A umíme si vlastně představit, jak žily generace před námi?

pokračovat na článek

Zdraví, sport a fitness s osobní váhou Tanita

S chytrou osobní váhou Tanita si kontrolujete úbytek tuků a přírůstek svalové hmoty. Můžete si tak sledovat efektivnost dietních nebo fitness programů. Naměřené hodnoty jako je metabolický věk, fyzická kondice apod. jsou tak vynikající motivací pro další zintezivnění cvičebních a dietních plánů.  

pokračovat na článek

Zdravá výživa dospívajícího dítěte

Přestože je Vaše dítě velké a složení jeho stravy již nemůžete ovlivnit tolik, jako když bylo v batolecím věku, měli byste na jeho jídelníček alespoň občas dohlédnout a nenásilně jej vést k tomu, aby se zdravě stravovalo.     

pokračovat na článek

Školáci a správná výživa

Máte doma školáka a záleží Vám na tom, aby se dobře rozvíjel? Správná výživa je základním stavebním kamenem jeho zdárného rozvoje.    

pokračovat na článek

Výživa předškoláků ovlivňuje stravovací návyky v dospělosti

Výživa předškoláků má zásadní význam pro získání celoživotních stravovacích návyků. Pokud dítě získá nevhodné stravovací návyky, zakládá si na zdravotní problémy, které jej mohou v budoucnu hodně potrápit.    

pokračovat na článek

Pozitivní účinky světla BIOPTRON

Světelné lampy BIOPTRON jsou lékařské certifikované přístroje, které používají odborníci v nemocnicích, odborných zařízeních, sportovních klubech, fitness centrech, ale zejména lidé v domácnostech.  

pokračovat na článek

Výživa batolete má svá pravidla

Oslavilo Vaše dítě své první narozeniny? I když ještě nechodí, ukončením 12. měsíce věku se z něho stává batole. Batolecí výživa představuje přechod mezi kojeneckou a běžnou dětskou stravou. 

pokračovat na článek

Výživa kojenců a její etapy

Víte, jak své miminko správně krmit? Chcete si být jistá, že ho o nic neochuzujete? Přečtěte si náš článek, který shrnuje základní pravidla o výživě kojenců.

pokračovat na článek

Výživa při kojení: Berte ohled na miminko

Kojíte miminko? Zajímá Vás, jaká má být správná výživa při kojení, a nakolik se odlišuje od výživy v těhotenství? Poradíme Vám.

pokračovat na článek

Výživa v těhotenství má být především pestrá

O výživě v těhotenství panuje spousta mýtů, především ten, že těhotná žena potřebuje jíst za dva. Na následujících řádcích Vás od těchto mýtů osvobodíme a poradíme Vám, jak správně jíst, když čekáte miminko.    

pokračovat na článek

Jak čistit dětem uši

Také Váš potomek nesnáší čistění uší? Možná mu je nečistíte správně. Přečtete si naše tipy pro bezpečné čištění uší, ať nemá Váš potomek z běžné hygieny trauma!

pokračovat na článek

Tipy, jak posílit imunitu

Chcete být zdraví? Posilujte svůj imunitní systém. Poradíme Vám jak na to! Zde jsou naše tipy.  

pokračovat na článek

Odmítání příkrmů! Rady ověřené praxí.

Odmítání jídla, nebo tekutin u dětí je pro maminky jedna z nejvíce stresujících záležitostí při péči o dítě. Bohužel není moc prostředků, jak situaci změnit, protože není možné dítěti nic násilím nutit. Přesto se pár rad najde. Ráda se o ně podělím. Jsou to rady ověřené v praxi různými maminkami. Na každé dítě platí něco jiného.

pokračovat na článek

Můžete dětem přidat do jídla koření?

Snad na každém portálu o výživě dětí, se dočtete, že byste jim neměli přidávat do jídla žádné koření. Proč je tomu tak? A existují druhy koření, kterými dětské pokrmy ochutit můžete?

pokračovat na článek

Návštěva zubaře nemusí být horor

Máte noční můru z toho, že se svým dítětem půjdete k zubaři? Když dítě na návštěvu vhodně připravíte, nemusí to být zase takový horor!   

pokračovat na článek

Dítě a sauna

Pravidelné saunování pomáhá posilovat naši imunitu, to je známá věc. Jak je to ale se saunováním u malých dětí? Není pro ně pobyt v sauně nebezpečný? Není. Pokud ovšem důsledně dodržíte důležité zásady.      

pokračovat na článek