Zdraví a výživa

Návštěva zubaře nemusí být horor

Máte noční můru z toho, že se svým dítětem půjdete k zubaři? Když dítě na návštěvu vhodně připravíte, nemusí to být zase takový horor!   

pokračovat na článek

Dítě a sauna

Pravidelné saunování pomáhá posilovat naši imunitu, to je známá věc. Jak je to ale se saunováním u malých dětí? Není pro ně pobyt v sauně nebezpečný? Není. Pokud ovšem důsledně dodržíte důležité zásady.      

pokračovat na článek

Jak posilovat imunitu dítěte

Zásobíte své dítě spoustou vitamínů, a přesto je často nemocné? Posilujte jeho imunitu. Poradíme Vám, co dětskou imunitu posiluje, a co jejímu posílení naopak brání.  

pokračovat na článek

Pozor na chyby ve výživě dětí

Trpí Vaše dítě nadváhou, anebo vypadá podvyživeně? Možná to má na svědomí některá z chyb ve výživě dětí.  

pokračovat na článek

Vaše dítě a dieta

Redukční diety v dětství a v dospívání mohou vést k dlouhodobým zdravotním problémům. Místo diety je mnohem vhodnější celková změna životního stylu.

pokračovat na článek

Noční pomočování u dětí. Kdy jít k lékaři.

Tento problém údajně trápí až 20% dětí předškolního věku. Pokud noční pomočování Vašeho dítěte přetrvává i po zahájení školní docházky, pak byste s ním měli co nejdříve zajít k lékaři.      

pokračovat na článek

Prevence utonutí a první pomoc

Utonutí je nejčastější příčinou úmrtí dětí do 4 let věku. Z tohoto důvodu je důležité věnovat náležitou pozornost preventivním opatřením.  

pokračovat na článek

Obézní dítě potřebuje Vaši pomoc

Obézních dětí neustále přibývá. Když pomineme genetické dispozice a některá onemocnění, na vině je především nesprávná životospráva! Jak pomoci dítěti zbavit se jeho nadbytečných kilogramů? Čtěte!  

pokračovat na článek

Chřipka. Očkování. Léčba.

Chřipka je velmi časté virové onemocnění, které se rychle se šíří. Své dítě proti ní můžete buď očkovat, anebo je léčit.    

pokračovat na článek

Nemá Vaše dítě problémy se sluchem či zrakem?

Sluch a zrak patří mezi nejdůležitější lidské smysly. Pokud není se sluchem či zrakem Vašeho dítěte něco v pořádku, měli byste o tom neprodleně informovat dětského lékaře.  

pokračovat na článek

Jak předcházet pádům a opařeninám

Při objevování světa hrozí našim dětem nebezpečí úrazů. My jsme se zaměřili na to, jak snížit riziko výskytu nejčastějších z nich - pádů a opařenin.     

pokračovat na článek

Jak být krásná v těhotenství i po něm

Těhulky, začaly jste přibírat na váze a máte obavy z toho, kam až se ručička na váze stihne do termínu porodu ještě vyšplhat? 

pokračovat na článek

Potraviny pro krásu

K tomu, aby jste byla neodolatelně krásná, nestačí pouze trávit hodiny v posilovně. Zkuste si vybrat ty správné potraviny!

pokračovat na článek

Dětem by neměl chybět kontakt s přírodou!

Pokud Vaše dítě spolehlivě ovládá domácí kino, stolní počítač s notebookem, myčku nádobí a všechny ostatní domácí spotřebiče, určitě by také nemělo postrádat nenahraditelný kontakt s přírodou!

pokračovat na článek

Aktivním pohybem proti rakovině prsu

Více než hodina cvičení týdně snižuje u žen po třicítce riziko vzniku zhoubného nádoru prsu. Vyplývá to z nové studie amerických vědců.

pokračovat na článek

Nedostatek spánku může být pro děti nebezpečný

U malých dětí, které spí průměrně osm a méně hodin denně, hrozí nebezpečí nadměrné tvorby krevního cukru a později i onemocnění cukrovkou (diabetem).

pokračovat na článek

Pití mléka v těhotenství chrání zdraví miminka

Matky, které v těhotenství pijí hodně mléka a mají dostatečně vysoký příjem vitamínu D, ochraňují své miminko před nebezpečnou nemocí.

pokračovat na článek

Nemocná játra může léčit čokoláda

Hořká čokoláda s vysokým obsahem kakaa se může v budoucnosti stát lékem při smrtelné cirhóze jater.

pokračovat na článek

Vláknina nám pomáhá hubnout

Profesorka Joanne Slavinová z minnesotského Ústavu potravinářské vědy a výživy studovala vliv vlákniny na lidské zdraví a tělesnou hmotnost a výsledky byly pozoruhodné.  
pokračovat na článek

Kouření v těhotenství způsobuje bolest v podbříšku

Pokud jste kuřačka a chcete otěhotnět, máme pro vás další dobrý důvod, proč před tím s kouřením přestat. Podle posledních výzkumů vyšlo najevo, že kuřačky trpí častěji bolestmi pánevního dna než ostatní ženy.  

pokračovat na článek