Zdraví a výživa

Pasivní kouření škodí i naší psychice

K nedobrovolnému vdechování kouře jsme nuceni téměř každý den. Podle posledních výzkumů narušuje pasivní kouření také psychické zdraví. 

pokračovat na článek

Trápí Vás nespavost?

Je nespavost vaší noční můrou? Jsou vaše noci ve znamení nekonečného převalování vedle spícího partnera, kterému tiše závidíte? A jsou tyto bezesné noci, kdy se vám podaří jen na chvilku zabrat, vystřídány dny, které za moc nestojí, protože jste neuvěřitelně unavení?

pokračovat na článek

Jak vyčistit tělo

Netradiční nahlédnutí do východní medicíny nabízí uznávaný odborník na výživu a trenér aerobiku David Holzer.

pokračovat na článek

Rodiče malých dětí přijdou během prvních dvou let o šest měsíců spánku

Každý rodič malého miminka potvrdí, že jsou chvíle, kdy by dal cokoliv za možnost přispat si. Nový výzkum odhalil, o kolik spánku čerství rodiče vlastně přicházejí.

pokračovat na článek

Plané neštovice. Nakazit či ne?

Plané neštovice patří mezi běžné dětské nemoci. Jedná se o virové onemocnění. Jakmile ho dítě jednou prodělá, získá vůči němu celoživotní imunitu. Naproti tomu neštovice po desátém roce věku mohou způsobit vážné zdravotní komplikace. Není tedy lepší, nechat dítě nakazit třeba v mateřské školce, aby mu v budoucnu nehrozilo zdravotní riziko?       

pokračovat na článek

Děti narozené v druhém tisíciletí se dožijí i stovky

Délka života se ve většině zemí planety prodlužuje. Poslední výzkumy ukazují, že většina dětí, které se narodí v rozvinutých zemích v tomto století, se dožije sta let.

pokračovat na článek

Draslík pomáhá dětem při léčbě epilepsie

Děti trpící epilepsií, které dodržují tzv. ketogenní dietu, často trpí bolestivými ledvinovými kameny.

pokračovat na článek

Matky dvojčat a trojčat trpí poporodní depresí

Matky dvojčat a trojčat trpí poporodní depresí dvakrát častěji než matky jednoho novorozeněte. Jsou unavené, osamělé a polovina z nich se dostane k popovídání si s někým dospělým na méně než hodinu denně.  

pokračovat na článek