Zdraví a výživa

Očkování proti vším? Není to nesmysl?

Samozřejmě, že je. Proti vším se očkovat nedá. Veš není klíště. Existuje však jiný účinný způsob ochrany, a to spray proti vším. Používá se podobně jako vlasový parfém a na rozdíl od ostatních ochranných přípravků proti těmto drobným parazitům příjemně voní

pokračovat na článek

Dětská psycholožka odpovídá na otázky o autismu 3.díl

Opět jsme pro Vás připravili rozhovor s odborníkem. Tentokrát jsme se věnovali tématu dětského autismu a poruchám autistického spektra. Na naše dotazy odpovídala dětská psycholožka PhDr. Eliška Kulhánková za Speciálně pedagogického centra. Problematika autismu u dětí je velmi komplikovaná a široká, proto je náš rozhovor obsáhlý. Pro větší přehlednost jsme jej rozdělili do několika částí. Věříme, že Vám přinese mnoho zajímavých informací.

pokračovat na článek

Také dětské oční vady lze léčit laserem

Oční vady bohužel trápí nejen dospělé, ale také děti. Mezi nejčastější handicapy patří šilhání, dioptrická refrakční vada a tupozrakost. A protože v případě očních vad platí: čím včasnější odhalení, tím vyšší šance úspěšné léčby, v případě podezření, že dítě trpí oční vadou, kontaktujte co nejdříve odborníka. Ani pediatr ji totiž nemusí na preventivní prohlídce odhalit.

pokračovat na článek

Zdravá snídaně pro celou rodinu

Začít ráno zdravou snídaní, která vám a vašim blízkým bude opravdu chutnat, není zase až tak složité, ať máte chutě jakékoliv. Limitující je většinou čas, ale v případě ovesných snídaní od Emco můžete na jakoukoliv delší přípravu zapomenout. Za necelých 5 minut nastartujete svůj metabolismus a dodáte tělu potřebnou energii... a to všechno s benefitem skvělé chuti. Navíc tělo přijme ovesnou vlákninu betaglukan, která prokazatelně snižuje hladinu cholesterolu v krvi.

pokračovat na článek

Hlídejte si zdraví močových cest!

Ten, kdo se ještě nesetkal se zdravotními problémy močových cest, si ani neumí představit, jak moc dokáží nepříjemnosti a bolesti při zánětech močových cest potrápit. Ten, kdo již aspoň jednou tento druh zánětu překonal, se snaží dodržovat všechny zásady prevence, aby se mu v budoucnu vyhnul.

pokračovat na článek

Je Vám přes 40 a pociťujete projevy klimakteria?

První příznaky klimakteria se začínají objevovat většinou 6 až 7 let před poslední menstruací, která přichází v průměru mezi 49. a 51. rokem života ženy a mohou dále přetrvávat i několik let. Zpočátku se období klimakteria projevuje mírnými výkyvy v délce menstruačního cyklu a změnami intenzity menstruačního krvácení. K tomu se brzy přidávají nepříjemné vnější příznaky – návaly horka a potu, bušení srdce, kolísání krevního tlaku, nervozita, změny nálad, podrážděnost, únava a vyčerpání, poruchy spánku, občasné závratě a brnění v končetinách. Později se mohou objevit příznaky, které již souvisí s dlouhodobějšími změnami hormonálních hladin, zejména nedostatkem estrogenu.

pokračovat na článek

Máte doma lenochy? Vyžeňte je ven!

Moderní společnost je čím dál pohodlnější. Eliminace fyzické aktivity a pobytu venku však příliš neprospívá našemu zdraví. A v případě dětí ve vývinu to platí dvojnásob. Pokud nechcete, aby v budoucnu trpěly obezitou, sníženou imunitou a dalšími civilizačními neduhy, nedovolte, aby trávily tolik času před televizní, počítačovou či tabletovou obrazovkou a vyžeňte je ven.

pokračovat na článek

Jděte na vši chytře! Už žádné stříhání a holení!

Přinést si ze školky nebo ze školy vši dříve znamenalo zejména pro holčičky katastrofu. Rodiče vzali do rukou nekompromisně nůžky, případně pak ještě mašinku a dívčí korunka krásky zmizela jako pára nad hrncem. Pro chlapce nebyl tento zásah tolik traumatizující, ale proč volit tak radikální řešení, když existuje citlivější?

pokračovat na článek

Sezóna začíná. Vyberte dětem kvalitní a pěkné boty!

Také z důvodu nedostatku času odkládáte nákup dětské obuvi, přestože ji už Vaše ratolesti nutně potřebují? Vyberte dětské botičky v e-shopu. Pokud navštívíte specializovaný internetový obchod s kvalitní obuví a podrobnými informacemi, nejenže nešlápnete vedle, ale také si ušetříte spoustu času a možná i nervů.

pokračovat na článek

Těhotenská cukrovka má vliv i na zdraví dítěte

Každá budoucí maminka během těhotenství absolvuje několik důležitých vyšetření. Mezi nimi také vyšetření na těhotenskou cukrovku. Lékaři věnují této nemoci velkou pozornost, neboť může vážně ohrozit nejen zdraví matky, ale také dítěte.

pokračovat na článek

Samovyšetření děložního čípku v klidu Vašeho domova

Chodíte nerada na prohlídku do gynekologické ordinace? Pak Vás jistě bude zajímat, že některá vyšetření si můžete provést sama v pohodlí Vašeho domova. Existují totiž přístroje, které dokážou spolehlivě provést samovyšetření prsu a děložního čípku, ale také úspěšně léčit inkontinenci nebo tlumit bolest.

pokračovat na článek

Zdravější a krásnější díky zázvoru

Zázvor je u nás známý především jako kuchyňské koření, anebo prostředek k léčbě žaludečních nevolností nebo rýmy. Jeho využití je však mnohem širší. Víte, že díky zázvoru můžete být celkově zdravější i krásnější?

pokračovat na článek

Pozor na klíšťata!

Mírná zima má tu velkou nevýhodu, že nezahubí spoustu nebezpečných škůdců a parazitů. Mezi obávané cizopasníky patří klíš’ťata, která na nás a naše děti mohou číhat v lesích, na loukách, v parcích i zahradách již od osmi stupňů Celsia.

pokračovat na článek

Jak podpořit mužskou plodnost?

Toužíte po miminku, přejete si ho, těšíte se. Je frustrující, že teď, když už se jeho příchodu nebráníte, ono stále nepřichází. Počítáte si plodné dny a snažíte se je s partnerem maximálně využít. Z radostné záležitosti, kdy hodláte na svět přivést nový život, se stává nepříjemná a smutná povinnost. Mnozí muži to navíc vzdávají, jsou rozmrzelí a už vůbec nemají chuť absolvovat pro ně nepříjemná vyšetření.

pokračovat na článek

Trápí Vás atopický ekzém či lupénka? Vyzkoušejte přípravky Epaderm!

Atopický ekzém je chronické, svědivé, zánětlivé, často dlouhodobé kožní onemocnění, jehož výskyt za posledních dvacet let neustále stoupá a počet atopiků v evropské populaci se odhaduje na 40%. Jen v České republice žije téměř milion takovýchto pacientů. Toto zánětlivé onemocnění se projevuje červenými, někdy mokvavými ložisky a typickým příznakem je pro něj velmi suchá, rozpraskaná a olupující se kůže a silné svědění.

pokračovat na článek

Zázvor pomáhá proti ženským problémům! A nejen to.

Menstruační bolesti, migréna, žaludeční nevolnosti nebo nachlazení patří mezi nejčastější zdravotní problémy, které nám znepříjemňují život, a které nejčastěji řešíme tak, že sáhneme po prášku. Víte ale, že většiny těchto neduhů se můžete zbavit také přírodní cestou? Mezi nejosvědčenější pomocníky v boji proti nim patří zázvor.

pokračovat na článek

Je Vaše dítě obézní?

Obezitou trpí nejen rostoucí počet dospělých, ale i dětí. V případě dětské obezity představuje největší problém neochota většiny rodičů přijmout fakt, že jejich potomek trpí obezitou. Obézní dítě často vnímají jako vlastní selhání, problém, před kterým zavírají oči. Neřešená dětská obezita však vážně ohrožuje nejen zdraví, ale také společenské postavení dítěte.

pokračovat na článek

Hrůza: Většina českých rodičů krmí své děti obrovským množstvím škodlivin!

Konzervanty, barviva a další nebezpečné látky jsou každodenní součástí nejednoho dětského jídelníčku. Možná je s úsměvem podáváte i svému miminku, aniž byste to věděli! Velká část produktů určených dětem obsahuje škodlivé látky. Dětské příkrmy, mléka i kosmetika. Jak ale zjistit, na které produkty se můžete spolehnout? Poradíme vám!

pokračovat na článek

Zimní sporty v těhotenství

Letošní zima sice zatím mnoho sněhu nenadělila, ale i tak je možné téměř na všech sjezdovkách v našich horách lyžovat. Zimní radovánky jsou pro rodiny s dětmi ideální náplní na jarní prázdniny a víkendy. Ale co vy, můžete lyžovat, pokud jste těhotná?

pokračovat na článek

Vyvážená snídaně u dětí a její zdravá alternativa v podání nového Mysli pro děti od Emco

Snídaně je od nepaměti považována za nejdůležitější jídlo dne. Potvrzuje nám to i známé přísloví našich babiček „Snídej sám, obědvej s přítelem a večeři dej nepříteli“. V dnešní době jsme dokonce neustále upozorňováni výživovými poradci a lékaři na význam snídaně, která by měla tvořit 25% denního příjmu energie. Bohužel mnoho dospělých toto stále podceňuje a snídá nekvalitně nebo vůbec. Naše děti, ale tyto zlozvyky vidí a nevědomky je přebírají.

pokračovat na článek