Migréna v těhotenství dokáže potrápit

Datum publikace: 09.05.2012

Kategorie: Zdraví v těhotenství

Pokud trpíte na migrény, pravděpodobně se Vám nevyhnou ani v období těhotenství, kdy si nemůžete vzít prášek proti nevolnosti. Jak zvládnout migrénu bez léků? A lze jí alespoň částečně předejít?

Jak to zvládnout bez prášku
Migrény pravidelně postihují více než třetinu populace. Jsou charakteristické úpornými bolestmi hlavy, ke kterým se zpravidla přidá celková slabost, světloplachost, žaludeční nevolnost, zvracení, anebo pocit na zvracení. Migrenózní stav může trvat několik hodin až několik dní. Obtíže pomáhají částečně zmírnit analgetika, jako je například Nurofen nebo Ibuprofein. Bohužel v těhotenství byste neměla tyto léky vůbec užívat. V příbalovém letáku se dočtete o možných kontraindikacích v těhotenství - zejména o ohrožení zdravého vývoje miminka. Jak ale zvládnout migrénu bez prášku? Spoustě žen pomáhají přípravky s vysokým obsahem hořčíku, anebo antidepresiva. O možnostech léčby se poraďte se svým lékařem. Jednu z možností představuje také akupunktura.  

Jak obtížím předcházet
Pokud chcete migrenózním záchvatům předejít, dávejte si pozor na obecné spouštěče, jako je stres, anebo konzumace některých potravin (například čokoláda, červené víno, aromatické sýry výrazné chuti). A obrana proti stresu? Relaxace a pohyb na čerstvém vzduchu. A ještě jedna babská rada na závěr, migrénám údajně pomáhá předcházet také pravidelný orgasmus.    

Přečtěte si také

Tagy: migréna v těhotenství

Komentáře