O čem je dobré vědět v těhotenství

Datum publikace: 12.07.2016

Kategorie: Těhotenství | Zdraví v těhotenství

Jejda, na testu se konečně rýsují 2 dlouho očekávané čárečky, což Vás přeplňuje obrovskou radostí, ale objevuje se i celá řada otázek.

Jistě, čekají Vás teď častá setkání s gynekologem, kde se dozvíte to zásadní po zdravotní stránce, s radami nebudou šetřit ani kamarádky, a pak tu jsou ještě servery s dostupnými informacemi z oboru. Nebojte, vše zvládnete stoprocentně s přehledem. A na co si dát pozor?

Těhotenství není nemoc, ale pečujte o sebe!

Těhotenství opravdu není nemoc. Ovšem změny, které probíhají v těle ženy jsou ohrohné. Není divu, tělo se musí přichystat na příchod miminka. Důležitou úlohu v celém procesu hrají hormony, nejen co se týče ovlivnění nálady, ale i přípravy těla k porodu. Způsobují změny v kloubových strukturách a kříži, co přináší s sebou nadměrnou bolestivost zad. Proto se vyhněte námaze, nenoste těžké nákupy, ale udržujte si kondici snadnými cviky (podle doporučení lékaře) a dbejte na životosprávu a spánek. 

Spánek v těhotenství

Jak spát v těhotenství?

Rostoucí bříško je čím dál tím větší zátěži i během spánku, a bolesti zad se stupňují. Dobré je pořídit si těhotenský polštář, který pomůže zmírnit bolesti. Vhodný polštář by měl pomáhat těhulce udržet ji v pozici na levé straně (pozice, která zajišťuje lepší přísun krve k plodu), zamezuje přetáčení na pravou stranu během spánku a odlehčuje pohybové soustavě.

Těhotenské polštáře Motherhood byly navrženy právě pro speciální potřeby těhotných žen v ergonomickém tvaru „C”. Pro zajištění rovnoměrného srovnání páteře (hlavy, páteře, a beder) je důležité, aby struktura polštáře byla z pevného (dutého) vlákna a zajišťovala stálost při polohování těla. 

Těhotenský polštář

Jak ulevit bolestem po porodu?

Těhotenské polštáře Motherhood jsou používány k profylaktické terapii žen po porodu nebo císařském řezu. Polštář Motherhood, díky své dvoukomorové konstrukci, lze stočit do klubíčka, zajišťuje tak oporu dolní části páteře a přináší úlevu v sedě i během kojení.

Ergonomický tvar polštáře Motherhood poskytne maximální flexibilitu. Polštář snadno obtočíte kolem trupu, což umožňí vytvořit si takovou pozici během kojení, která zajistí oporu páteři, sníží napětí ramen a uvolní zadové svalstvo. Výplň z dutého vlákna je také přívětivá k vývoji páteře miminka.

Těhotenské polštáře Motherhood

Těhotenský polštář Motherhood zajišťuje terapeutický účinek, nikoli jen relaxační, je certifikován jako zdravotnický výrobek. Máte tak jistotu, že používáte vhodný polštář pro sebe i miminko.

Motherhood vyrábí těhotenské polštáře téměř 10 let, jsou prověřeny praxi i zdravotním certifikátem. Chtějte pro sebe i miminko tu nejlepší péči. www.motherhood.cz

Tagy: motherhood | těhotenské polštáře | těhotenský polštář | těhotenství

Komentáře