Sex v těhotenství – mýty, fakta, pověry

Datum publikace: 27.04.2014

Kategorie: Zdraví v těhotenství

O sexu v těhotenství panuje celá řada mýtů a pověr. Škodí sex v těhotenství? Jsou těhotné ženy náruživé? Anebo se pro své protějšky stávají nepřitažlivé kvůli kilogramům navíc?

Sex v těhotenství škodí
Mnoho žen má obavu, že sex v těhotenství může vyvolat potrat nebo předčasný porod. Pokud se jedná o zdravou ženu, která se milovat chce, sex jí neuškodí. Jiná situace nastává v případě, kdy lékař upozorní na riziko předčasného porodu. V tomto případě je pak lepší, vyvarovat se koitálních aktivit.  

Těhotné ženy jsou náruživé
Mezi další mýty patří tvrzení, že těhotné ženy jsou sexuálně velmi náruživé. Jak které a jak v kterém období. Pokud si zejména Váš partner od Vašeho těhotenství slibuje devět měsíců skvělého sexu, může být poněkud zklamaný. Především první trimestr těhotenství je totiž provázen únavou a nevolnostmi, takže většina žen nemívá v tomto období na sex ani pomyšlení. Naproti tomu druhý trimestr sexuálním radovánkám přeje. Ve třetím trimestru se opět vrací únava, která je navíc doprovázena obavou ženy o miminko a jistým nepohodlím, které má na svědomí velké bříško. Chuť na sex v těhotenství je zcela individuální záležitost, která závisí na mnoha faktorech.   

Těhotné ženy jsou pro muže nepřitažlivé  
Těhotenství je spjato s příbytkem na váze. Mnoho žen si v důsledku kilogramů navíc připadá nepřitažlivých, nechtějí se svému partnerovi ukazovat a domnívají se, že jejich partner nemá o sex s nimi zájem, protože se mu nelíbí. Pravda je však taková, že pánům obvykle nevadí pár kilogramů navíc, ale spíše duševní rozpoložení těhulek. Někteří nevyzrálí otcové rovněž mívají problém, vyrovnat se s faktem, že je jejich partnerka v jiném stavu. Dočasná nadváha rozhodně není hlavní příčinou. Bříško a větší prsa naopak připadají spoustě mužů sexy.  

Tagy: fakta | pověry | sex v těhotenství – mýty

Komentáře