Zdraví v těhotenství

Co nejíst v těhotenství

Skladba stravy v těhotenství ovlivňuje zdárný vývoj našeho miminka. Pokud jste doposud nedbala na zdravý jídelníček,  pamatujte, že v těhotenství už nejde pouze o Vás, a proto byste se měla vyhýat konzumaci některých pochutin, které miminku škodí.    

pokračovat na článek

Příznaky těhotenství

Máte pocit, že nějak nejste ve své kůži? Nedostala jste měsíčky, cítíte se podezřele unavená? Nebo snad trpíte nevolnostmi či nevyzpytatelnými změnami nálad? Mohou to být příznaky těhotenství?

pokračovat na článek

Jsou neštovice v těhotenství nebezpečné?

Říká se, že neštovice v těhotenství znamenají velké riziko pro plod. Je tomu skutečně tak? Může se nakazit také plod v těle matky, která již neštovice prodělala?

pokračovat na článek

Péče o zuby v těhotenství

Říká se, že každé těhotenství stojí maminku minimálně jeden zub. Tak tomu být samozřejmě nemusí, je ale pravda, že péče o chrup v těhotenství by měla být o něco důkladnější než obvykle.   

pokračovat na článek

Štítná žláza v těhotenství

Během těhotenství prochází tělo ženy mnoha změnami. Jednou z nich je zvýšená funkce štítné žlázy.   

pokračovat na článek

Amniální pruhy v těhotenství

Amniální pruhy bývají zjištěny jako vedlejší nález při ultrazvukovém vyšetření. Ve většině případů nečiní žádné potíže. 

pokračovat na článek

Exkluzivní pobytové balíčky pro rodiny s dětmi

Máte pocit, že se všechny Vaše dny k nerozeznání podobají? Nabourejte stereotyp každodenního života a vyrazte s dětmi na malou rodinnou rekreaci, kde načerpáte nové síly, a užijete si spoustu skvělé zábavy. Hotel Stein pro Vás připravil mnoho lákavých pobytových balíčků.

pokračovat na článek

Krvácení v těhotenství

Krvácení v těhotenství budoucí maminky obvykle hodně vyděsí, zejména když k tomu dojde poprvé. Krvácení může mít celou řadu příčin s různou mírou závažnosti.     

pokračovat na článek

Vegetariánství v těhotenství

Vegetariánství v těhotenství nemá negativní vliv na vývoj plodu, ovšem pouze za předpokladu, že těhotná žena důsledně dbá na doplnění veškerých důležitých vitamínů a dalších látek obsažených v mase.      

pokračovat na článek

GS MAMAVIT PREFOLIN + DHA

Období těhotenství a kojení s sebou přináší zvýšené nároky na množství vitamínů a minerálů ve výživě maminek. Optimální množství a poměr klíčových živin užívaných v tomto období má vliv na správný vývoj plodu, na zdraví novorozence a jeho další tělesný vývoj.

pokračovat na článek

Cvičení v těhotenství lze jen doporučit

Těhotná žena sice potřebuje hodně odpočívat a celkově se šetřit, ale to vůbec neznamená, že nesmí cvičit. Naopak. Cvičení v těhotenství pomáhá zmírnit celou řadu těhotenských obtíží.  

pokračovat na článek

Strie v těhotenství a jak jim předcházet

Strie patří mezi těhotenské obtíže, kterých si během těhotenství ani nemusíme všimnout. Když však jejich přítomnost nejčastěji na břiše, ale také prsou, bocích a zadečku zjistíme po porodu, už se jich nelze zbavit. Jedinou účinnou metodu v boji proti striím představuje prevence.      

pokračovat na článek

Hematom v děloze vyžaduje klidový režim

Hematom v děloze patří mezi poměrně časté komplikace v průběhu těhotenství. Údajně se s hematomem v děloze setká každá pátá žena. Ve většině případů se podaří donosit zdravé miminko. Situace si však klidový režim.    

pokračovat na článek

Kyselina listová ochraňuje srdce plodu

Další důvod, proč by měly budoucí maminky přijímat dostatečné množství kyseliny listové.

pokračovat na článek

Bederní pás hippsy PRE pro nastávající maminky

Módní trendy ne vždy berou ohled na potřeby lidského těla. Často nám přináší módní prvky, které ne vždy působí příznivě na naše zdraví. Proto Vám Silic® přináší funkční doplněk vašeho šatníku. Pás hippsy® se stal velkým hitem, který spojuje příjemné s užitečným. Je to jednoduše hřejivý pás, který kombinuje styl a ochranu vašeho zdraví. Je moderní, atraktivní a zároveň funkční.

pokračovat na článek

Těhotenství prospívá veselá mysl

Čekáte miminko, ale místo toho, abyste se na ně těšila, se především stresujete? Hoďte stres přes palubu! Těhotenství si žádá veselou mysl.    

pokračovat na článek

Ranní nevolnost jako známka zdravého těhotenství

Jestli v ranném stádiu těhotenství trpíte ranními nevolnostmi, neberte to jako nevýhodu! Naopak je to dobré znamení. Podle výzkumu v takovém případě hrozí menší riziko potratu.

pokračovat na článek

Pití mléka v těhotenství chrání zdraví miminka

Matky, které v těhotenství pijí hodně mléka a mají dostatečně vysoký příjem vitamínu D, ochraňují své miminko před nebezpečnou nemocí.

pokračovat na článek

Kouření v těhotenství způsobuje bolest v podbříšku

Pokud jste kuřačka a chcete otěhotnět, máme pro vás další dobrý důvod, proč před tím s kouřením přestat. Podle posledních výzkumů vyšlo najevo, že kuřačky trpí častěji bolestmi pánevního dna než ostatní ženy.  

pokračovat na článek

Velký přírůstek váhy v těhotenství může vést k pozdější obezitě

Velký přírustek váhy během těhotenství může mít pro ženu dlouhodobé následky. Toto zjištění jistě není překvapením pro ženy, které se po porodu snaží dostat se na původní váhu.

pokračovat na článek