Těhotenství – nejkrásnější období ženy? Ne vždy

Datum publikace: 01.04.2016

Kategorie: Zdraví v těhotenství | Zdraví a bezpečnost miminka | Zdraví

Těhotenství, stejně jako mateřství, je opředeno mnoha mýty. Jedním z největších je ten, že se jedná o nejkrásnější období v životě ženy. Ano, může to tak samozřejmě být, ale mnoho žen těhotenství doslova protrpí anebo je alespoň zaskočí nepříjemné průvodní jevy jiného stavu, ať ty psychické, nebo fyzické.

Zvýšené požadavky na přísun vitaminů a minerálů 

Slovy gynekologa, dítě se v děloze se chová jako parazit. Zní to nehezky, ale není tím myšleno nic jiného, než že rostoucí plod si z těla matky bere všechny potřebné látky ke svému správnému vývoji. Má-li tedy budoucí maminka nedostatečný příjem určité látky, její děťátko to naštěstí zpravidla neohrozí, avšak nedostatek vyčerpává její tělo víc než kdy jindy

Důležitou součástí zdravého průběhu těhotenství je pestrá strava. Bohužel ani ta nemůže zaručit dostatek vitaminů a minerálů. Například ovoce a zelenina ze supermarketů, která je zvláště mimo její sezónu pěstována bez přirozené pomoci slunce a sklízena nezralá, obsahuje mnohem menší množství vitaminů, než bychom očekávali. Kromě potravin z farmářských trhů a vlastní sklizně jsou velkým pomocníkem nejen budoucím maminkám vitaminové doplňky. Některé ženy se jich obávají z důvodu, že jejich miminko po nich v děloze poroste až příliš. K této poměrně rozšířené fámě se vyjádřil jeden gynekolog takto: „Kdyby někdo vynalezl takový přípravek, který by pomohl prenatálnímu růstu, dostal by nejspíš Nobelovu cenu.“

Pomoc při těhotenství

Ryze česká společnost RosenPharma nabízí široké portfolio produktů poskytujících komplexní péči o tělo a některé produkty jsou přímo zaměřeny na specifické období ženy –těhotenství a kojení. Firma od počátku vsadila na poctivý přístup k práci, vysokou kvalitu produktů a hlavně na úctu k přírodě.

Rosen Multivitamin

Multivitamin s minerály obsahuje 13 nejdůležitějších vitamínů a 9 nejdůležitějších minerálů a pomáhá tak nastolit v těle rovnováhu. Je bez přídavků fosfátů, které některé podobné přípravky obsahují.

Multivitamin s minerály

Větroplach

S jednou z potíží, která trápí spoustu těhotných, se ženy stydí svěřit i svým kamarádkám. Jedná se o únik plynů, dost často ve zcela nevhodných situacích, kdy se třeba sehnete na poště pro spadlou složenku. I na tento problém má RosenPharma řešení, jmenuje se Větroplach. Jedná se o zcela přírodní pastilky, využívající prověřené účinky například kmínu, anýzu či fenyklu. Ne tolik známým je pro své protinadýmavé účinky květ pomerančovníku. Pastilky jsou vhodné nejen při nadýmání, ale i při pocitu plnosti žaludku a přejedení, pocitu, který v těhotenství zažijete často. Zvlášť, až ve vás děťátko začne předvádět akrobatické kousky.

Větroplach

Gasterin

Dalším nepříjemným průvodním jevem těhotenství bývá pálení žáhy. Opravdu z jeho četnosti nepoznáte, jak bude vaše miminko vlasaté, jedná se o další, až úsměvný mýtus. Pálení žáhy je způsobené průnikem žaludečních šťáv do jícnu. V těhotenství produkovaný hormon progesteron má za úkol povolovat svalstvo, působí však i na svalstvo jícnového svěrače. Sliznice jícnu je pak kyselými šťávami podrážděna a vy cítíte známé pocity pálení. Pomůže vám Gasterin, jemná suspenze uhličitanu vápenatého, který neutralizuje žaludeční kyseliny. Pro příjemnější užívání je suspenze obohacena o vanilkovou příchuť

Gasterin

HA gel

Strie nemusí postihnout každou ženu. Některé se jim však ani za použití těch nejlepších přípravků zcela vyhnout nemohou. Jestliže se vám už strie vytvořily, RosenPharma nabízí účinnou pomoc ve formě HA gelu. HA gel je hojivý lubrikant z kyseliny hyaluronové, která je nezbytná pro obnovu poškozené tkáně. Gel využijete nejen v těhotenství, ale i po porodu pro ošetření porodních trhlin či nástřihu. Jeho praktické malé balení umožňuje, aby byl zcela bez konzervantů, je pouze sterilizován.

Ha gel

Období těhotenství si asi nejvíce užijete a prožijete až poté, kdy na něj budete nostalgicky vzpomínat. Celé těhotenství se těšíte, až ten malý uzlíček budete držet v náručí. Ale až ho budete kříčícího držet v noci dvě hodiny a uzlíček ne a ne usnout, ještě ráda zavzpomínáte na dobu, kdy vás od spánku odváděl jen plný močový měchýř a občasné kopnutí.

Tagy: doplňky stravy | pomoc při těhotenství | těhotenství

Čtěte na Rodičům

Komentáře