I vaše rodina může žít bez chemie

Bez chemie se žije lépe a ve zdraví

Datum publikace: 30.11.2015

Kategorie: Novinky na trhu | Zdraví a bezpečnost miminka | Jak být dobrým rodičem | Zdraví

Umíte si představit, že by se ve vaší domácnosti přestaly používat chemické přípravky pro praní, úklid, mytí a že byste omezili kosmetické přípravky s přídavky chemikálií? Zdá se to nemožné, ale omezit chemii můžete s ekologickými a přírodními produkty. Budete zdravější vy i vaše děti.

Konečně je tu řešení

Zhruba před deseti lety vznikl projekt BEZ CHEMIE, který si dal za úkol seznámit domácnosti s možnostmi využití přírodních přípravků a výrobků pro potřeby členů rodiny. Dnes si můžete v jejich e-shopu nakoupit nejen různé přípravky na úklid nebo praní, ale pro nejmenší členy rodiny tu najdete pestrou nabídku plenek, oblečení, potřeb na koupání i hraček.

Batolini Softy set

Plenky zde nabízené mají velkou výhodu jednak v tom, že „rostou“ společně s miminkem, další plus je v přírodním materiálu (bavlna, bambus) chránícím jemnou dětskou pokožku. Vyhnete se tak trápení s různými typy ekzémů a alergií, kterými trpí spousta dětí vlivem neustálého působení všemožných chemických látek. Plenky se dají prát, nezatěžujete tedy životní prostředí odpadem, jako při používání jednorázových plen.

Batolini Minky set

Plenky značky Batolini jsou jednovelikostní, zabalíte do nich novorozence od váhy tří kilogramů až po děti víc jak dvouleté s váhou do patnácti kilogramů. K plenkám jsou různé doplňky, jako svrchní kalhotky, vkládací vložky i podložky do kočárků a postýlek. Plenky jsou buď ve variantě All-in-One nebo bambusové se svrchními kalhotkami. Vybrat si pro děti můžete bio oblečení ve velikostech běžně prodávaných (dupačky, kabátky, mikiny, capáčky), v nabídce jsou i první látkové hračky z hedvábí pro vaše miminko, výběr je opravdu veliký.

Projekt BEZ CHEMIE provozuje i poradnu na svých stránkách, rádi vám podají informace i po telefonu.

Sada Ulrich

 

Perte podle svého receptu

Používané prací prášky, i když zvolíte ty pro dětské prádlo, nechávají ve vláknech oblečení stopy a mohou být příčinou kožních problémů dětí i dospělých. Projekt BEZ CHEMIE nabízí řadu přípravků firmy ULRICH, které mají mnoho nesporných výhod: neobsahují fosfáty, čpavek, chlor ani jiné chemikálie, jsou biologicky odbouratelné a vysoce účinné, spotřebujete jich tedy znatelně menší množství. Oblíbené mýdlové ořechy v kilovém balení vystačí při běžném cyklu praní téměř na rok, cena pak vychází oproti pracím práškům skoro čtyřikrát nižší. Výborné je i máchadlo – prádlo opravdu vymáchá, tedy zbaví všech zbytků pracího prostředku (aviváže sice prádlo zjemní, ale vytvoří v prádle další vrstvu chemie).

Bioturm Shampoo

Kosmetika nejen pro ženy

Šetrná péče o pleť celé rodiny je dalším cílem projektu BEZ CHEMIE. Přípravky s obsahem syrovátky a přírodních olejů značky Bioturm jsou určeny ženám i mužům (pleťové mléko, krémy na obličej, na ruce, ochranný krém a další), pro děti je to krém na opruzeniny nebo krém na tělo a obličej.

Najdete tu i přípravky pro intimní hygienu, regenerační balíčky s přípravky z mořských řas, nebo vlasovou kosmetiku rakouské značky STYX. V nabídce jsou přírodní mýdla pro děti i dospělé, mořské houby na mytí v několika velikostech, masážní žínky a krémy k ošetření pleti po koupeli.

Pro úklid a desinfekci koupelny a WC si určitě vyberete mezi ekologickými přípravky, v katalogu je také výběr dezinfekčních prostředků pro chovatele domácích zvířat na úklid pelechů, výběhů a klecí.

Všechny produkty, které si prohlédnete a vyberete, mají certifikát o zdravotní nezávadnosti, kosmetické přípravky nejsou testovány na zvířatech a rostlinné produkty pocházejí z ekologicky pěstovaných rostlin, nejsou tedy geneticky upravované.

Tagy: bambusové plenky | bez chemie | eko praní | přírodní kosmetika

Čtěte na Rodičům

Komentáře