Bolí vás záda? Rehabilitujte v pohodlí domova

Datum publikace: 15.06.2016

Kategorie: Novinky na trhu | Zdraví

Rehabilitace je často jediným řešením, jak se konečně zbavit bolesti zad. Často ale řešíme nedostatek času nebo dlouhou čekací dobu. Naštěstí si můžete ušetřit čas, starosti a spoustu bolesti pomocí speciálních zdravotních pomůcek, které se již řadu let využívají ve zdravotnictví a v současné době také právě v rehabilitačních centrech.

Bolesti zad

Bolest zad provází většinu lidské populace, ať už se jedná o seniory, aktivní dospělé nebo i děti. Mnohdy ale není jednoduché, dostat se na řadu v nemocnicích nebo rehabilitačních centrech a my tak trpíme bolestí měsíce, než nám někdo pomůže. Často pak pár dní rehabilitačních cvičení a nahřívání nestačí a my i po léčbě odcházíme rozlámaní a v bolestech. Ideálním řešením je postarat se už o prevenci, nebo pak rehabilitaci v domácím prostředí.

Souprava pro domácí rehabilitaci

Krční páteř

Krční páteř má tendenci k častým blokacím. Pokud nemáme dostatečně zpevněné hluboké svalstvo, může se stát, že si obratle zkrátka dělají, co chtějí a přivádějí nás tak k šílenství. Zejména při sedavém zaměstnání a práci s počítačem vznikají svalové dysbalance. Zablokovaná krční páteř dokáže způsobit ošklivé bolesti hlavy a výrazně omezit pohyblivost.

To, co všude slýcháme, je teplo a klid. K obojímu nám mohou pomoci právě zdravotní výrobky, které udrží páteř ve správné poloze, dají tak našemu tělu odpočinout a zároveň zahřejí a uvolní ztuhlé svaly. Na výběr máme z různých masážních, nahřívacích a anatomických pomůcek.

Nahřívací límec

Jednou z nejoblíbenějších zdravotních potřeb je nahřívací límec s BIO náplní. Hořčičná semínka a pohankové slupky prohřejí a léčí. Vyzkoušet můžete také anatomický a mikromasážní polštář, který je skvělý i jako prevence.

Anatomický polštář Roman

Bederní páteř

Často nás trápí také bederní oblast zad, která je velmi namáhaná dlouhodobým sezením, stáním, prohýbáním zad a špatným držením těla. Kromě rehabilitačních cvičení jsou velmi vhodné také zdravotní pomůcky, jako je například bederní opěrka, podkládací bederní válec nebo půlváleček. Tyto pomůcky mohou ulevit našim zádům a při pravidelném používání i předcházet komplikacím. V kombinaci se speciální poduškou pak získáme jedinečnou soupravu pro dlouhodobé sezení.

Bederní pás

Pro dlouhodobé problémy v bederní oblasti je proti bolesti velmi účinným pomocníkem ledvinový pás plněný pohankovými slupkami nebo mixem s hořčičným semínkem. Tento mobilní bederní pás udržuje teplo po celou dobu nošení a lze jej navíc i nahřívat.

Souprava pro domácí rehabilitaci

Zdravotní polštáře

Jednou z nejúčinnějších prevencí bolesti zad jak u dětí, tak u dospělých, jsou zdravotní polštáře s BIO náplní - anatomické, nahřívací, masážní nebo podkládací. Z nemalé nabídky si můžete vybrat polštář, který dokáže zpříjemnit nejen spánek, ale také takový, který je vhodný i na delší cesty nebo při dlouhodobém sezení. Bederní podložku, podhlavník nebo nahřívací polštářek si můžete vzít například i do práce a předejít tomu, abyste chodili domů rozlámaní. Dětem je přibalte s sebou na tábor, výlet i soustředění a jejich stěžování na bolavá zádíčka jistě brzy pomine.

Zdravotní výrobky s BIO náplněmi mají víceúčelové využití. Pomůžou nejen při problémech s páteří, ale i při bolestech hlavy, kloubů, ledvin, močového měchýře. Vhodné jsou také ke zmírnění i odstranění revmatismu, hemeroidů, bolestivé menstruace, zánětu dutin, ale i stresu.

Tagy: bolest páteře | bolest zad | léčba zad | rehabilitace | rehabilitační pomůcky

Čtěte na Rodičům

Komentáře