Co k narozeninám těm, kteří již mají vše?

Datum publikace: 14.03.2016

Kategorie: Tip na výlet | Zdraví

Vánoce už pominuly před pár měsíci, takže největší nápor na mozkové buňky, aby vymyslely, komu co dát, je za námi. Během roku ale stejně musíme několikrát přijít na to, čím obdarovat své blízké. U dětí je to jednoduché, ty mají přání víc než dost, ale rodiče a prarodiče nám většinou řeknou, že nic nepotřebují, že už všechno mají a že si nejvíc přejí zdraví a pohodu.

Zdraví neumí bohužel zajistit nikdo z nás, ale pohoda a odpočinek k němu rozhodně přispívají. Co tedy mamince k narozeninám věnovat společně strávený čas na relaxačním pobytu v lázních? Odpočinete si, proberete, na co není běžně čas. 

Menší či větší potíže s pohybem má asi většina seniorů. Sice ještě nejsou generací usazenou po celý pracovní život u počítačů, ale zase si užili sezení v nepohodlných tvrdých školních lavicích a později v práci neměli anatomické židle jako my, navíc mnohdy nemají dostatek pohybu, protože nejsou navyklí pravidelně sportovat. Lázně zaměřené na léčení potíží pohybového aparátu pro ně tedy budou to pravé.

Relax v lázních 

Necelou hodinu cesty od Prahy leží ne příliš známé Lázně Mšené. Jejich výhodou je kromě blízkosti Prahy klidná lokalita obklopena mnohými přírodními i historickými zajímavostmi, citlivě zrekonstruované lázeňské budovy a zaměření na tradiční české klienty. Lázně nabízejí jak pobyty hrazené zdravotní pojišťovnou, tak i placené pobytové balíčky. Inspiraci najdete na stránkách www.msene.cz.

Lázně Mšené

Speciálně pro seniory je v balíčcích nabízen Léčebný program 50+ nebo víkendový či týdenní speciální seniorský program, ve kterém nechybí ani vstupní lékařské vyšetření, aby žádná procedura nemohla uškodit. Kromě klasických lázeňských procedur v podobě zábalů, koupelí a masáží lázně nabízejí třeba parafínové zábaly na ruce, aquagymnastiku, zapůjčení kol či Nordic Walking holí. Sportovně zdatnější si mohou zahrát tenis, ping-pong či petanque. Pro toho, kdo má vůči lázním předsudky, je vhodný víkend nazvaný Lázně na zkoušku. Třeba se po jednom pobytu stane poukázka na odpočinkový pobyt v Lázních Mšené vaším rodinným tradičním dárkem.

Tagy: lázeňské pobyty | Lázně Mšené | léčebné pobyty | odpočinek v lázních

Čtěte na Rodičům

Komentáře