Doplňky stravy ano či ne?

Datum publikace: 14.11.2014

Kategorie: Novinky na trhu | Zdraví a výživa | Maminky a tatínkové | Zdravá výživa | Zdraví

Zajímáte se o zdravý životní styl a není Vám jedno, jestli svému tělu dodáváte dostatek správných živin a vitamínů? Dobře děláte! Tělo není stroj, a i když snese sem tam i „tvrdší“ zacházení, jestliže chcete, aby Vám dobře sloužilo, musíte se o něj starat.

Bohudík se téma zdravého životního stylu stává stále více populární a šíří se mezi širokou veřejnost. Lidé se snaží zdravěji jíst, více sportovat a celkově udržovat sebe i své tělo více ve formě. Myslíte, že za to může, především médii zveřejňovaný, tak zvaný trend štíhlosti? Nadáváte také někdy doma u televize (potají, nebo i nahlas) na nereálně, mnohdy až nezdravě hubené modely a modelky, které pletou hlavu dospělým lidem i dětem? Pak nejspíš máte zdravý náhled. Jak se říká, každá strana má dvě mince a úplně ve všem, co děláte, jde zajít do extrémů. Tedy i ve zdravém způsobu životu, i když ten je sám o sobě pozitivní.

Tak jak mohou být kontroverzní názory jednotlivců na hubenost/nehubenost modelek, mohou se lišit i názory na užívání doplňků stravy. Nikdo zde určitě nebude popírat, že zdravá a vyvážená strava je základ všeho, nicméně ne všechny tělu prospěšné vitamíny a minerály, načerpáte ze stravy. A právě proto je na současném trhu k dostání tolik druhů doplňků stravy.

Na co si dát při výběru vhodných doplňků stravy pozor?

1. Výrobce
Společnosti, která doplňky stravy vyrábí, musíte důvěřovat. Čtěte reference, podívejte se na její historii, změřte se na délku praxe v oblasti léčiv či medicíny. Důležitou informací, která by Vás měla zajímat je samozřejmě také země původu dané společnosti. Věříte více českým společnostem s dlouholetou tradicí? Výborně! Vždyť to znáte: „co je doma, to se počítá!“

2. Technologie a zpracování
Říkáte si, že nejste farmaceuti, ani biologové, a proto nerozumíte způsobům zpracování doplňků stravy? Nemusíte být a nemusíte rozumět všemu, abyste věděli, že čím čistší extrakt daného produktu je, tím líp. Na internetových stránkách se podívejte na způsob výroby, či kontrolu jakosti výrobku, který chcete koupit. Společnost, která má zájem nabízet kvalitní produkty, má tyto informace pro své klienty k dispozici. A vy se můžete dovědět víc.

3. Pro koho doplňky stravy kupujete
Poslední, ale rozhodně ne nejméně důležitý bod. Přemýšlíte o pořízení doplňku stravy pro sebe? Partnera či manžela? Rodiče, nebo děti? Variant je spousta, stejně tak jako možných produktů. V nabídce naleznete produkty pro dospělé, ženy, muže, seniory, děti, nebo i multifunkční doplňky stravy pro dospělé a současně pro děti od tří let.

A slovo na závěr? Jestliže si uchováte na zřeteli fakt, že doplňky stravy nenahrazují vyváženou stravu, budou Vám vždy skvělým pomocníkem.

Zdroj foto: ISIFA

Tagy: Jak vybrat správné doplňky stravy

Čtěte na Rodičům

Komentáře