Je jízda na skateboardu pro děti riziková?

Datum publikace: 01.03.2020

Kategorie: Novinky na trhu | Školáci | Dospívání | Jak být dobrým rodičem | Zdraví

Děti rády zkouší něco nového, objevují výzvy a zkouší svoje limity. Pro ně je to příjemné dobrodružství a vítané zpestření, pro jejich rodiče ale další vrásky na čele. Možná i vy právě teď řešíte, že se vaše dítě nadchlo pro jízdu na skateboardu a vy se jednoduše bojíte, že je to pro něho příliš nebezpečné.Děti rády zkouší něco nového, objevují výzvy a zkouší svoje limity. Pro ně je to příjemné dobrodružství a vítané zpestření, pro jejich rodiče ale další vrásky na čele. Možná i vy právě teď řešíte, že se vaše dítě nadchlo pro jízdu na skateboardu a vy se jednoduše bojíte, že je to pro něho příliš nebezpečné.

Skutečně je skateboard pro děti rizikem?

Když se dodržují pravidla, jízda nebezpečná není

Teď vás určitě alespoň trochu uklidníme – jízda na prkně není nebezpečná, musí se však dodržovat určitá pravidla. Váháte-li, jestli svému dítěti skateboard dovolit, domluvte se s ním, že pokud bude jezdit podle pravidel a nebude se bránit ochranným pomůckám, dovolíte mu to.

A na co je tedy potřeba myslet, aby byla jízda na prkně pro dítě co možná nejbezpečnější?

Samozřejmostí je helma a chrániče

Už si vaše dítko někdy odřelo koleno a vy jste mu řekli, že takových odřenin bude ještě spousta? Dá se jim však předejít a při skateboardingu by měly být ochranné prvky samozřejmostí. Dítěti by proto určitě neměla chybět kvalitní helma a chrániče – na kolena i na lokty, díky kterým se v případě pádu předejde zranění a tzv. silniční lišeji. Ochranné pomůcky pořídíte v e-shopu Ambassadors.eu.

Pro jízdu vyberte vhodná místa

Pustit dítě s prknem jen tak na ulici, kde je provoz – to by nebylo nejrozumnější. Nechte proto dítě na skateboardu jezdit pouze na místech k tomu určených a vhodných. Nachází-li se v místě vašeho bydliště skate park, pak má vaše ratolest vyhráno a může se ve skateboardingu zdokonalovat právě tam, kde k tomu bude mít ty nejlepší podmínky.

Na mladší děti je potřeba dohlížet

V očích mnoha dětí je jízda na prkně nesmírně lákavá a cool, proto se není čemu divit, že se pro ni dokážou nadchnout i děti mladšího věku. Máte-li doma menší dítě, které se rozhodlo stát se profi sketaboardistou, určitě na něho při jízdě dohlížejte a buďte na dosah.

Foto na Visual hunt

Komentáře