Hlavní je v zubní hygieně pravidelnost, pečlivost a také dobří pomocníci

Kartáčky Curaprox - vítěz nad problémy se zuby

Datum publikace: 14.09.2015

Kategorie: Zdraví

Každý to známe. Čištění zubů je někdy otrava a vzít každé ráno i večer kartáček do ruky nás donutí jen představa zubaře s vrtačkou. A naučit pravidelné zubní hygieně naše děti je někdy nadlidský výkon. Hlavní je v zubní hygieně pravidelnost, pečlivost a také dobří pomocníci, tedy kvalitní pasta i zubní kartáček.

Podle statistik má špatně zvolený kartáček až 34 procent lidí. U dětí je toto číslo až 48 procent. Tam totiž častěji lákají pěkná a barevná provedení, než kvalitní a bezpečné čištění. Zubních kartáčků i past je dnes mnoho a výběr tak veliký, že někdy nevíme po čem sáhnout. Kartáčky se navíc liší tvrdostí a označení "měkký" u jednoho nám nemusí sedět u druhého a někdy se může stát, že kartáček nakonec spíš škodí, než pomáhá. Jak tedy docílit toho, abychom my i naše děti měli správný kartáček?

Jak vybrat ten správný kartáček
Ideální je najít si značku a té se držet. Stejně tak neměnit tvrdost, když už nám vyhovuje, protože právě ověřená tvrdost kartáčku je to nejbezpečnější pro vaše zuby. Vhodná musí být také velikost hlavice kartáčku a to, aby vám část na držení pěkně padla do ruky. Pak pro vás nebude ani delší čistění zubů nepříjemností.

Pozor na to, že někdy není u kartáčku vůbec směrodatná cena. I drahý kartáček vám může v puse nadělat paseku a nejde jen o poničenou sklovinu. Zasažené mohou být i dásně a celá ústní dutina. Ideální je proto kupovat kartáčky, které mají různé atesty a jsou vyvíjené s kapacitami v oboru, tedy s těmi nejlepšími zubaři na světě. Takové kartáčky umí dělat například Švýcaři. Jejich pečlivost a láska k vlastnímu zdraví pomohla vzniknout kartáčkům Curaprox.

Zubní kartáčky CURAPROX barvy

Proč zrovna kartáček Curaprox? Co umí navíc?
To co umí kartáček Curaprox navíc je Curen. To vás asi moc neřekne, ale jde o materiál, z kterého jsou vyrobeny štětiny všech zubních kartáčků Curaprox. Vlákna z Curenu nemění ani po styku s vodou své vlastnosti, na rozdíl od nylonu, který má na sobě většina zubních kartáčků. Konstantní vlastnosti Curenu dovolují to, že jednotlivá vlákna mohou být užší a snadněji se tak dostanou kdekoliv ve vaší puse.

Každé vlákno Curenu na kartáčku Curaprox je na konci navíc zaoblené, takže nepoškrábe ani jemnou dětskou sklovinu a tu vaší už vůbec ne. Čištění zubů ani mezizubních prostor zaoblení ovšem vůbec nesnižuje. Příjemná je také menší čisticí hlavice a osmihranná držící část, která neklouže a velmi dobře se drží. Celý kartáček je navíc částečně pružný, a proto s ním v puse i v ruce velmi snadno manipulujete a dostanete se i na místa, kam se větší kartáčky prostě nevejdou.

Zubní kartáček Curaprox 5460 Ultra sof

Dětské zuby a šetrný přístup
Dětské první zoubky jsou velmi citlivé a náchylné k poničení skloviny i napadení kazem. Další překážkou, proč děti prostě čistění zubů nemusí, je to, že se kartáčkem mnohdy rýpnou nebo škrábnou. To co můžete pro své děti udělat je to, že jim pořídíte takový kartáček, který jim čištění zubů zpříjemní a zároveň zajistí, aby se jim zuby nezkazily.

Dětské mléčné zuby pokládají základy i pro zuby dospělé, proto je péče o ně tak důležitá. Děti se musí naučit, že čištění zubů musí být pravidelné a důkladné. Vy jim s tím můžete pomoci nejlépe tak, že půjdete správným příkladem. Když dítě uvidí každé ráno i večer s kartáčkem vás, tak mu to přijde naprosto přirozené. Navíc ze společného čištění zubů může být nakonec i zábava.

Švýcaři samozřejmě mysleli i na naše děti, a proto vyrobili i dětské zubní kartáčky Curaprox. Speciální vlákna Curen, která šetří jemnou zubní sklovinu i dásně a přesto zoubky vyčistí, nasadili odborníci z Curaproxu na dětské zubní kartáčky i pro ty nejmenší, kteří mají svůj první zoubek.

Dětský zubní kartáček Curaprox  Curakid 4260 Ultra soft

Další možnosti, jak chránit svůj chrup
Ovšem ani ta nejjemnější a nejpečlivější vlákna neproniknou do zadních mezizubních prostor. Od toho jsou mezizubní kartáčky. Ideální společník, když rádi jíte maso či ovoce, kousky z nich totiž tak rády zůstávají mez zuby a právě na místech, kam se kartáček na zuby nedostane.

Někdo má opravdu citlivé dásně a mezizubní kartáčky používá nerad, protože přeci jen se blízko dásně pohybujete něčím pevným. V takovém případě je řešením dentální nit, která se dostane také všude a je i pro přecitlivělé dásně.

Tagy: dětské zubní kartáčky CURAPROX | kartáčky pro děti | kartáčky pro ty nejmenší | mezizubní kartáčky | zubní kartáčky CURAPROX

Čtěte na Rodičům

Komentáře