Trpí Vaše dítě chronickým onemocněním dýchacích cest?

Datum publikace: 03.12.2015

Kategorie: Vývoj dítěte | Tip na výlet | Zdraví

Přijeďte na ozdravný pobyt do Olivovy dětské léčebny, která byla založena před téměř 120 lety s cílem poskytovat dětem zdravotní a sociální služby.

V současnosti léčíme děti s opakujícími se chronickými onemocněními horních a dolních cest dýchacích, tedy nosohltanu, vedlejších dutin nosních, hrtanu, průdušek, plic, dále děti s alergickými rýmami, astmatem, vrozenými i získanými poruchami obranyschopnosti organizmu.

Cílem léčby respiračního onemocnění je dosáhnout toho, aby se zvýšila obranyschopnost organizmu dětí po léčebném procesu v Olivovně, a také, aby se snížila četnost jejich onemocnění, aby děti lépe prospívaly a nemusely být od útlého věku závislé na lécích.

Přestože se Olivovna nachází kousek od Prahy, leží ve zdravém pásmu od Brdských lesů po Voděradské bučiny s celoročně nízkými hodnotami škodlivin v ovzduší. Proto je klimatoterapie také nedílnou součástí léčby, doplňující inhalace, výplachy nosohltanu a další léčebné techniky. Děti využívají podle ročního období kola, bazény v parku, v zimě lyžují, sáňkují či bobují. Klimatoterapie je každodenní léčebnou procedurou pro děti, které se u nás léčí s onemocněním dýchacího ústrojí.

Léčba onemocnění dýchacího ústrojí

Léčebný pobyt zahrnuje:

- 1x denně otužování 
- ranní skupinové cvičení
- individuální léčebné metody
- muzikoterapii
- vodoléčbu mají děti 2x týdně, saunu 1x týdně

Léčba dětí s chronickými či opakovanými záněty dýchacích cest je zaměřena na věkovou skupinu od 1 roku do 18 let.

Muzikoterapie

Pod vedením našich fyzioterapeutů, kteří ovládají techniku rehabilitace bránice, se děti učí správné dechové technice, k čemuž také přispívá muzikoterapie. U dětí provádíme spirometrické vyšetření, které odhalí stupeň postižení dýchacích cest a vyšetření funkce bránice.

Kromě odborné lékařské péče je pro děti připravena bohatá denní nabídka volnočasových aktivit, sportovních a kulturních pořadů. Dále mohou děti využít dětská hřiště, víceúčelový sportovní areál nebo například čtyři venkovní bazény. Samozřejmostí je možnost zapůjčení horských kol a sportovního vybavení.

Olivovna

V Olivovně dále léčíme:

- Onemocnění pohybového ústrojí
- Dětskou nadváhu a obezitu
- Atopickou dermatitidu
- Refluxní onemocnění jícnu

Více informací na: www.olivovna.cz

Tagy: dýchací cesty | léčba dýchacích cest | léčebna Olivovna | muzikoterapie | rehabilitace

Čtěte na Rodičům

Komentáře