zdravotní pojištění a sociální zabezpečení

Polachien
23.02.2014

Dobrý večer,chci se zeptat.Jsem student 1 ročníku sou mám 18 let a našel jsem si dobrou brigádu a chci si vydělávat.Jenže kvůli tomu nestíhám školu tak sem si zažádal individualní studium.Chi se zeptat jestli mi bude škola dál platit zdravotni a socialní když mam vydělěk na brigádě zhruba 8000Kč měsíčně.Druhá otázka: od 10 let pobirá matka cca 5400kč.sirotčí důchod a chci ze zeptat jestli při individuálním studium o důchod nepříjdu.Děkuji za odpovědi.

Odpověď

JaroslavaSimonova
24.02.2014

Dobrý den,
naše poradna odpovídá na dotazy týkající se vzdělávání a školství. Váš dotaz bohužel do této oblasti nespadá - týká se sociálního zabezpečení a zdravotního pojištění. Doporučujeme Vám proto obrátit se s ním přímo na instituci, která má tuto oblast na starosti, tedy na Českou správu sociálního zabezpečení. Přehled kontaktních míst, včetně úředních hodin, můžete najít na jejich webových stránkách: http://www.cssz.cz/cz/kontakty/krajska-a-okresni-pracoviste/
Případně se můžete také obrátit na některou on-line poradnu, která se této problematice přímo věnuje, například: http://www.penize.cz/62558-pojistne-na-socialni-zabezpeceni-a-zdravotni-pojisteni.
Jaroslava Simonová